Wykłady pod patronatem WAT w Zespole Szkół Technicznych

ZST

Celem współczesnego kształcenia jest między innymi zapewnienie uczniom wszechstronnego rozwoju. Służy temu współpraca szkół z różnymi instytucjami, firmami i uczelniami. Zespół Szkół Technicznych w Turku, w ramach realizacji wyżej wymienionych zadań, od wielu lat współdziała ze szkołami wyższymi, w tym z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.

Współpraca zapewnia szkole szerokie spektrum działań na rzecz uczniów. Młodzież ZST może kształcić swoje umiejętności i zdobywać wiedzę nie tylko podczas lekcji w szkolnych pracowniach, ale i w czasie zajęć laboratoryjnych lub wykładów prowadzonych przez nauczycieli akademickich.

Od 5 października br. uczniowie ZST uczestniczą w cyklu wykładów prowadzonych przez pracowników naukowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Ze względu na panującą pandemię mają one formę online. Wykład inauguracyjny: Światło nie może się zdecydować – o dwoistej naturze światła, wygłosił dr Mateusz Mrukiewicz z Wydziału Nowych Technologii i Chemii.

W kolejnych tygodniach odbędą się wykłady o następującej tematyce:

– Wybrane problemy transportu i ruchu wojsk na terytorium Polski.
– Wozy bojowe – (czołgi, bojowe wozy piechoty i kołowe transportery opancerzone).
– Sztuczna inteligencja.
– Od pomiarów geodezyjnych do modeli 3D.
– Zastosowanie technik biometrycznych w procesie identyfikacji tożsamości.
– Jak działa silnik lotniczy?
– Co to jest i do czego służy światłowód?

Zajęcia zostały opracowane przez naukowców Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania, Wydziału Inżynierii Mechanicznej, Wydziału Cybernetyki, Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji, Wydziału Elektroniki , Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa oraz Zakładu Technicznych Zastosowań Fizyki.


Przedszkolaki pracują z tablicą interaktywną
Brudzew: Zmarł Jan Szafrański długoletni dyrektor ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.