Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wyścig zawodowców w Kaczkach Średnich - nauka i zabawa z nagrodami

ZSR Kaczki Średnie

Jak zbudować turbinę wiatrową, rozróżniać produkty spożywcze czy robić dekoracje? Tego w praktyce dowiedzieli się uczestnicy drugiej już edycji „Wyścigu zawodowców”, czyli konkursu dla ósmoklasistów, który zorganizowano w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.

Konkurs miał formę rywalizacji drużynowej do której przystąpili uczniowie klas ósmych szkół podstawowych powiatu tureckiego - Szkoła Podstawowa w Kaczkach Średnich, Szkoła Podstawowa w Miłaczewie, Szkoła Podstawowa w Kawęczynie, Szkoła Podstawowa w Cisewie
Szkoła Podstawowa w Chylinie, Szkoła Podstawowa w Słodkowie, Szkoła Podstawowa w Turkowicach, Szkoła Podstawowa w Władysławowie oraz Szkoła Podstawowa w Przykonie

Na trasie wyścigu tegorocznej edycji uczniowie rywalizowali wykonując zadania związane z zawodami: technik spedytor, technik pojazdów samochodowych, technik reklamy, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik programista. Pomiędzy poszczególnymi etapami wyścigu na drużyny czekały zadania bonusowe – zagadki językowe i pytania z wiedzy ogólnej.

Ideą konkursu było zaprezentowanie kierunków kształcenia znajdujących się w ofercie edukacyjnej szkoły, rozwijanie wśród uczniów zainteresowań zawodowych oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Przeprowadzony konkurs wspierał także szkoły podstawowe w realizacji doradztwa zawodowego. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, a o trzecie miejsce w dogrywce zmierzyły się aż trzy drużyny. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Kawęczynie którą reprezentowali:
Jan Balcerzak
Kamil Górski
Marcin Jarentowski
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Chylinie którą reprezentowali:
Michalina Bartosik
Gabriela Oblizajek
Dominika Woźniak
III miejsce Szkoła Podstawowa w Cisewie którą reprezentowali:
Nadia Stefaniak
Karolina Kiernicka
Jakub Knychała

Wyróżnienia otrzymali wszyscy pozostali uczniowie, a podziękowania złożono na ręce opiekunów.

Fundatorami nagród byli : Starosta Turecki Pan Dariusz Kałużny, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na Rzecz Rozwoju Szkoły i Środowiska Lokalnego. Sponsorem wyrobów cukierniczych było Piekarstwo Krzysztof Ogrodowczyk z Malanowa. Międzyszkolny konkurs umiejętności zawodowych zorganizowały i przygotowały: p. Elżbieta Wojciechowska, p. Monika Kędzia wraz z pomocą nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz uczniów.

Tuliszków: "Laboratorium Aktywnych Eko-Badaczy” w ...
Konkurs "Piecza zastępcza pomaganie we krwi" rozst...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - rodzic w piątek, 01 grudnia 2023 13:40

Osma klasa i już zawodowcy?:-)))) Nowy pomysł Jasaka?:-)

Osma klasa i już zawodowcy?:-)))) Nowy pomysł Jasaka?:-)
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.