Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Występ dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8

Przedszkole Samorządowe nr 8

W środę, 25 listopada w Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Turku odbyła się „premiera” przedstawienia teatralnego na podstawie utworu Lucyny Krzemienieckiej pt. „O gościach, co nie przyszli na ucztę”.

Bardzo ważny okazał się wybór utworu, w którym istotną rolę odgrywa patron placówki Krasnal Hałabała. Występ przygotowany przez małych aktorów z kółka teatralnego poprzedzony wielotygodniową pracą nad analizą tekstu literackiego, gestem, słowem oraz ruchem okazał się dużym sukcesem. Dzieci bardzo chętnie utożsamiały się z przedstawianymi przez siebie postaciami. Przeżywały i wczuwały się w ich sytuacje zachowując się przy tym jak prawdziwi aktorzy.

Wielka radość jaką sprawiło dzieciom realizowanie przedstawienia uświadomiło wszystkim zaangażowanym, dlaczego warto organizować zabawy w teatr. Teatr jest bowiem dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć, a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Doceniamy małych aktorów za zaangażowanie i wspaniały występ. Życzymy dalszych sukcesów scenicznych.
 
Władysławów: Kobieta okradła znajomych. Grozi jej ...
Wideo: Dotacja dla prywatnych żłobków mniejsza o p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.