Z orężem i historią żołnierza polskiego za pan brat – sukces uczennic „Piątki”

SP 5

11 czerwca 2022 r. w muzeum im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku miało miejsce podsumowanie XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia".

Z dumą informujemy, uczennice klasy 7 c: Zofia Opala i Amelia Jaros Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku zostały jego laureatkami. Dziewczynki, upominkami rzeczowymi oraz honorowym odznaczeniem wybitym z okazji 230. rocznicy ustanowienia orderu Virtuti Militari, nagrodziła Mazowiecka Kurator Oświaty pani Aurelia Michałowska – główny organizator konkursu.

W listopadzie ubiegło roku do etapu szkolnego tego konkursu przystąpiło 9000 uczniów szkół podstawowych z całej Polski, do czwartej- centralnej części, która odbyła się w Warszawie zakwalifikowało się 70 uczniów, w tym tylko czterech z województwa wielkopolskiego. W stolicy dziewczynki zmagały się z zadaniami z zakresu działów: wojskowa broń i barwa, eksponat muzealny, geografia militarna, zabytki i obiekty historyczne oraz historia oręża polskiego w sztuce, wykazując się w tych dziedzinach ogromną wiedzą. Uczennice wykorzystały trzydniowy pobyt w stolicy na zawarcie nowych znajomości oraz poznanie miasta. Atrakcje przygotowane przez organizatorów oraz wrażenia ze spędzonych wspólnie chwil na długo pozostaną w ich pamięci.

Serdecznie gratulujemy!
Malanów: Złote Gody par małżeńskich z gminy
Brudzew: Uśmiechy i masa atrakcji podczas Festynu ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 02 października 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.