Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Za książką kryje się autor, czyli spotkanie autorskie w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

Przedszkole Samorządowe nr 8

Spotkanie z autorem ulubionej książki to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z książką. W środę,12 października wychowankowie Przedszkola Krasnala Hałabały uczestniczyli w zorganizowanym we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną spotkaniu z autorką książek dla dzieci – panią Elizą Piotrowską (Bajka o drzewie; Ciocia Jadzia; Ciocia Jadzia w Rzymie; Ciocia Jadzia. Tęcza; cykl Tupcio Chrupcio), laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych.

Podczas spotkania pisarka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość, opowiadała w jaki sposób powstają jej książki, skąd czerpie pomysły do pisania utworów. Dzieci osobiście poznały ciocię Jadzię, która jest bohaterką wielu tomików napisanych przez Panią Elizę, a której pierwowzorem jest ona sama. W miłej atmosferze z zaciekawieniem dzieci wysłuchały fragmentu jednego z utworów, by następnie zadać pisarce dużo ciekawych pytań.

Pełne emocji przedpołudnie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że takie spotkania z pisarzami są aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście.

Spotkania autorskie w przedszkolach, z najmłodszymi czytelnikami, są niezwykłym doświadczeniem, zarówno dla słuchaczy jak i prowadzących. Spotkania takie, na których wszyscy słuchają z zaciekawieniem, to wspaniała przygoda i okazja, by pokazać, że czytanie jest fascynujące. To pierwszy krok do rozwoju zainteresowań czytelniczych dzieci z Przedszkola nr 8, którzy być może już na długie lata „zarażą się” czytaniem, by odnaleźć w literaturze to co piękne i cenne.

 

Dobra: Chodnik w Długiej Wsi oddany do użytku
Bezpłatne badania USG aorty brzusznej w SP ZOZ w T...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.