Zabawa i edukacja z językami, czyli konkurs ”Lass uns mit Deutsch reisen”

Konkurs Lass uns mit Deutsch reisen

Rebusy, memory, krzyżówki, przysłowia, praca z niemiecką piosenką ... z tym wszystkim musieli zmierzyć się uczniowie szkół podstawowych podczas Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego pt.:”Lass uns mit Deutsch reisen” w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku.

-W naszej szkole języków uczymy się efektywni i efektownie. Życzę wam powodzenia. Bardzo dziękuję, że jesteście. Pewnie wielu spośród was to przyszli nasi uczniowie. Macie okazję poznać naszą szkołę, naszych nauczycieli i kolegów oraz koleżanki. Myślę, że będzie to dobra zabawa- mówiła na wstępie konkursu dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Turku Danuta Szczepanik.

W tegorocznej edycji wzięły udział Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, Szkoła Podstawowa w Malanowie, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie oraz Szkoła Podstawowa w Przykonie. Świetna atmosfera, dobra zabawa, a przy tym zaangażowanie oraz nauka języka niemieckiego towarzyszyły uczestnikom podczas trzygodzinnych zmagań językowych.

Oto ostateczne wyniki rywalizacji:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie pod opieką Pani Magdaleny Berlińskiej,
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku pod opieką Pani Emilii Szymaniak,
III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Malanowie pod opieką Pani Aldony Kapusty.

Zwycięzcom, wyróżnionym i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Ostatni nabór do WOT
Wideo: Ugaszono pożar w PROFIm. Nikt nie zginął, s...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 31 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.