Zabrzmiał długo oczekiwany ostatni dzwonek w SP 5

Zakończenie Roku SP 5

23 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Unicef zakończyli rok szkolny 2022/2023 i usłyszeli długo wyczekiwany ostatni dzwonek, zwiastujący początek upragnionych wakacji. Po wielu miesiącach nauki i wspólnej zabawy w murach szkoły rozstali się na ten letni czas ze swoimi nauczycielami.

„Marzenie mam, wyruszam w świat, przyszłości będzie moja!” – te słowa były mottem przewodnim uroczystej akademii kończącej rok szkolny dla ponad stu siedemdziesięciu absolwentów z klas VIII „Piątki”. Akademię uświetnił swoim przybyciem Burmistrz Miasta Turku - Romuald Antosik, Przewodnicząca Rady Miasta – Mariola Kadrzyńska-Siwek, radny Paweł Kwiatkowski – przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu Rady Miejskiej Turku.
Podczas apelu przyznano liczne nagrody dla najlepszych uczniów, sportowców i artystów, laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, wyróżnienia otrzymały osoby zaangażowane w życie szkoły i środowiska lokalnego, wolantariusze. Najważniejsze tytuły i nagrody przyznano:
-Uczniowi Roku – Zofii Opali
-Artyście Roku – Tatianie Smak
-Sportowcowi Roku – Nikoli Sakowskiej
-Społecznikowi Roku – Szymonowi Hadławowi.
oraz uczniom z najwyższą średnią wyników w nauce : Amelii Jaros i Wiktorowi Sylwestrzakowi.

Wręczono listy gratulacyjne rodzicom, których dzieci uzyskały wysokie wyniki w nauce oraz podziękowania dla tych, którzy wyjątkowo aktywnie angażowali się w życie szkoły. Uroczystość zakończyła część artystyczna, w której pobrzmiewały wątki nowych wyzwań i poszukiwań dróg przez młodych ludzi. Aranżacja i wykonanie utworów z repertuaru zespołu ABBA, dobranych niezwykle precyzyjnie do przekazywanych treści, artyzm młodszych i starszych wykonawców wywołał łzy wzruszenia i wzbudził powszechny podziw.

Uczniowie z klas szóstych i siódmych nieco wcześniej, o godzinie 9.00 pożegnali się z wychowawcami na czas wakacji w swoich klasach. Jednocześnie w budynku A na os. Wyzwolenia przeprowadzono zakończenie roku szkolnego dla klas I-III oraz IV i V. Tam uczniowie klasy 4b i 4 c, przedstawili słowno-muzyczną humorystyczną inscenizację, która wywołała uśmiech na twarzach wszystkich zgromadzonych na auli. Dzieci zaprezentowały swoje wokalne, muzyczne, taneczne i aktorskie talenty, zapewniając swoich pedagogów, że o nich nie zapomną i, po wakacyjnym wypoczynku, pełni energii, z radością do nich powrócą. Pokazali jednocześnie, jak ważny jest dla nich czas wakacji, podczas których odpoczywają, bawią się i wykorzystują zdobytą w szkole wiedzę. Po rozdaniu świadectw tradycyjnie, z ust wychowawców wybrzmiały słowa na temat bezpieczeństwa w wakacyjnym okresie.

Dyrekcja szkoły dziękuje sponsorom nagród : Burmistrzowi Miasta Turku, Radzie Rodziców, pani Annie Majdzie, pani Ligii Kubiak, panu Waldemarowi Majdzie, panu Marcinowi Wypchło, panu Jordanowi Zakolskiemu oraz firmom: AMBROLogistic, LushLife oraz Flokk Polska.
 

 

Mieszkańcy Turku powitali lato w słowiańskim klima...
Striker Turek na Kickboxerskim Pucharze Świata w B...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 listopada 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.