Zdalne lekcje do 24 maja. Matury na początku czerwca

Matura 2020

Maturzyści napiszą egzamin dojrzałości 8 czerwca, ale części ustnej nie będzie. Minister Edukacji Narodowej podał także termin egzaminu ósmoklasistów. Szkoły, przedszkola, żłobki i kluby dziecięce pozostają zamknięte do 24 maja.

Podczas konferencji minister Dariusz Piontkowski poinformował, że obecna sytuacja wciąż nie pozwala na otwarcie szkół i przedszkoli. Dlatego też nauka zdalna kontynuowana będzie do 24 maja. W czerwcu rozpoczną się jednak egzamin – tylko w formie pisemnej i z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Uczniowie mają siedzieć w osobnych ławkach z zachowaniem odpowiednich odstępów.

Od 8 do 29 czerwca odbywać się będą egzaminy maturalne, natomiast do 16 do 18 czerwca swój test napiszą uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej. Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie zaplanowano w terminie od 22 czerwca do 9 lipca, a od 17 do 28 sierpnia przeprowadzony zostanie egzamin zawodowy.

Wyniki matur mają być znane do 11 sierpnia.
Wideo: Podziękowania dla wolontariuszy 2020
Komunikat dyrektora SP ZOZ w Turku w sprawie pacje...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 18 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.