Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Pracowitość i upór docenione. Najlepsi uczniowie nagrodzeni

I LO Turek

Cały rok pilnie się uczyli, rozwijali swoje umiejętności, dążyli do tego, aby osiągnąć zamierzony cel, ciężko pracowali na sukces - grupa 180 uczniów odebrała dziś stypendia naukowe, sportowe i artystyczne. Uroczystość odbyła się w auli I LO w Turku.

Podczas wydarzenia, które miało miejsce dzisiaj, tj. 5 grudnia stypendia wręczali Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik oraz Starosta Turecki Dariusz Kałużny w obecności dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku, Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, Specjalnego Ośrodeka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Turku, opiekunów i rodziców wyróżnionych uczniów.

W celu wspierania uzdolnionej młodzieży w Powiecie Tureckim, w 2022 roku został przyjęty „nowy” „Program wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych pobierających naukę na terenie Powiatu Tureckiego”.

Głównym celem programu jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży, motywacyjne wspieranie uczniów w pogłębianiu wiedzy, promowanie szczególnie uzdolnionych uczniów, zachęcanie ich do udziału w konkursach, olimpiadach, turniejach czy doprowadzenie do wzrostu aspiracji edukacyjnych i aktywności uczniów.

Podczas wydarzenia wyróżnieni zostali ci uczniowie, którzy działają aktywnie na niwie naukowej, sportowej bądź artystycznej osiągając bardzo wysokie wyniki, znaczące sukcesy i godnie reprezentują swoją szkołę oraz powiat turecki.

Minister Bartosik nagrodził najlepszych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat turecki, przekazując upominki z Ministerstwa Rolnictwa.

Całość uroczystości zwieńczył program artystyczny w wykonaniu uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

źródło: powiat.turek.pl

Turniej Mikołajkowy o Puchar Prezesa Tur 1921 Ture...
"Złap za stery do swojej kariery” , czyli Ogólnopo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.