Zespół Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Turku przykładem dla Wielkopolski

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku

Nowoczesna stołówka, jadalnia i świetlica, sala doświadczania świata, sala terapii biofeedback, a także siłownia zewnętrzna - tak w ciagu ostatnich miesięcy zmienił się Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku. O zrealizowanych dzięki środkom zewnętrznym i własnym projektach rozmawiano podczas spotkania z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem.

Inwestycje i starania dyrekcji Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku, którym kieruje Izabela Piotrowska docenił wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

- Widać tu ogromne starania dyrekcji, a także organu organu prowadzącego, pana starosty który jest bardzo skuteczny w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. To tak powinno wyglądać. Jeśli chodzi o oświatę i wychowanie to możemy mówić tutaj o bardzo dobrym przykładzie i za to naprawdę niskie ukłony i serdeczne podziękowania - mówił wojewoda.

Zdaniem starosty Dariusza Kałużnego kluczem do sukcesu jest w tym przypadku współpraca.

- To właśnie o to chodzi, że na każdym szczeblu samorządowym współpraca jest idealna. To nie tylko oświata, ale też infrastruktura drogowa czy służba zdrowia - mówił starosta.

Jest się czym chwalić, ponieważ Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku złożył wnioski w kilku projektach i otrzymał środki finansowe pozwalające na realizację wielu ważnych projektów. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskano 22 700 zł na realizację zadania „Budowa Infrastruktury Sportowo- Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Otwarta Strefa Aktywności. Całkowity koszt budowy OSA wyniósł brutto: 40 344 zł. Dyrektor placówki pozyskał 13 500 zł od Stowarzyszenia Przyjaźni Dzieciom, a 4 144 to kwota przekazana przez Starostwo Powiatowe w Turku. Na remont jadalni w ramach programu „Posiłek w domu i w szkole” pozyskano z Ministerstwa Edukacji Narodowej 25 000 zł, zaś całkowity koszt remontu jadalni wyniósł brutto: 46 556,60 zł (21 556,60 zł pochodziło od Starostwa Powiatowego w Turku).

To jednak nie koniec projektów, dzięki którym podopieczni ZPEW w Turku mogą uczyć i rozwijać się w coraz lepszych warunkach. Z Telewizji Polskiej w ramach akcji „Reklama Dzieciom” otrzymano darowiznę w wysokości 20 000 zł na utworzenie Sali Doświadczania Świata. Ta innowacyjna metoda terapii jest dobierana indywidualnie do pacjenta i ma pomóc osobom niepełnosprawnym umysłowo poprawić pamięć i koncentrację. Całkowity koszt utworzenia sali to 45 964,39 zł. Dyrektor ZPEW pozyskał na ten cel 25 964,39 zł od Stowarzyszenia Przyjaźni Dzieciom. Łączna kwota pozyskanych środków finansowych z ministerstw i Telewizji Polskiej to: 67 700 zł - placówka otrzymała pomoc w 51%). Całkowity koszt wszystkich inwestycji i przedsięwzięć to 132 864,99 zł. Dodatkowo ze środków własnych placówka wykonała salę do terapii biofeedback. Jej koszt do 27 tys. zł.


Kawęczyn: Nowy chodnik dla mieszkańców, a dla stra...
Policjant po służbie rozpoznał złodzieja

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 27 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.