ZSR Kaczki Średnie dla ukraińskich przyjaciół

Ukraina

Połączyła nas pasja – historia Polski i film. Poznaliśmy się w Poznaniu, podczas Gali Konkursu histosryczno-filmowego PATRIA NOSTRA 2019. Zajęliśmy wówczas ex aequo drugie miejsce – Oni za film „Inka”, a my za „Pierwszą masową egzekucję w Auschwitz”.

Związek Polaków na Ukrainie Oddział im. A. Mickiewicza w Odessie – nasi duchowi przyjaciele i my Kaczkowska Grupa Filmowa mięliśmy swoje plany na wspólne przedsięwzięcie filmowe. Tuż po poznańskiej Gali - prezes Swietłana Zajcewa-Wełykodna, Artem Andrejew, Katarzyna Wozniczka i jej mama odwiedzili naszą szkołę. Długo rozmawialiśmy. To był dzień „Bożego Ciała”. Później połączyliśmy się online, by omówić szczegóły filmu. Powstał nawet scenariusz. Próbowaliśmy pozyskać środki finansowe na produkcję i wyjazd naszej młodzieży do Odessy.
Niestety przyszedł rok 2020 i pandemia covid-19. Plany zostały przełożone na później. Dziś to później nabiera innego znaczenia… Brutalny atak Rosji na Ukrainę…

Odesscy Przyjaciele – Jesteśmy w Wami! Wierzymy, że uda nam się jeszcze dokończyć dzieło sprzed dwóch lat.

Władysławów: Wyszyna zwycięzcą Halowego Turnieju P...
Rozwiń swoje możliwości w nowej siedzibie firmy PO...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.