ZSR zwiększa potencjał zawodowy uczniów

Certyfikaty w ZSR

Unowocześnianie bazy dydaktycznej i lokalowej, pozaprogramowe działania, innowacyjność oraz nieustanne poszerzanie edukacyjnych horyzontów stanowią z Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich swoistą inwestycję w rozwój wiedzy, kompetencji i umiejętności branżowych.

Jedną z nich było bez wątpienia przystąpienie do realizacji projektu Powiatu Tureckiego - Kształcenie zawodowe młodzieży priorytetem w rozwoju społeczno-gospodarczym powiatów tureckiego i kolskiego, współfinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Uczestnicy projektu skorzystali z możliwości odbycia wakacyjnego stażu w firmach: FHU Davpol, PHU Robin Car, Ambro Logistic Sp. z o.o., PPHU Unicorn T&T, agmART, Usługi hydrauliczno-budowlane Tomex , PHP Rolserwis SA i w nowoczesnych gospodarstwach rolnych lub zdobycia kwalifikacji rynkowych z zakresu obsługi wózków widłowych, czy kursu operatora koparko – ładowarki. W celu zwiększenia efektywności pracy młodych stażystów z ZSR podjęcie praktyki w firmach poprzedzone było dwudniowym szkoleniem Lider Lean Manufacturing, odsłaniające arkana najnowocześniejszych metod i narzędzi zarządzania.

Wszyscy uczestnicy zakończyli wakacyjne lekcje nabywania nowych kompetencji zawodowych z sukcesem. Stąd też, 12 września na uroczystym podsumowaniu, z rąk Starosty Tureckiego Pana Mariusza Seńko otrzymali świadectwa ukończenia kursów i staży.

Uzyskane dodatkowe kwalifikacje rynkowe bez wątpienia zwiększą atrakcyjność uczniów ZSR na współczesnym rynku pracy i to nie tylko na płaszczyźnie zatrudnienia ale również możliwości rozwoju i awansu zawodowego.
 
„Książka dobra na wszystko!”, czyli spotkanie bibl...
Brudzew: Miejscowość Tarnowa, już niebawem jak mal...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 07 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.