ZST Turek z wizytą w Ostrawie

ZST Turek

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku - Wioletta Adamiak, wicedyrektor - Andrzej Rossa oraz kierownik kształcenia praktycznego - Daniel Kusz złożyli wizytę w Liceum Przemysłowym Elektrotechniki i Informatyki (Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatyki) w Ostrawie - w Czechach.

Celem spotkania było nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami w ramach programu Erasmus+ i umożliwienie młodzieży rozwijania kompetencji zawodowych nie tylko w polskim systemie edukacyjnym.

Przedstawiciele ZST zwiedzili czeską szkołę, przyjrzeli się nauczaniu przedmiotów zawodowych, w tym robotyki - planowanego w ZST kierunku kształcenia, zapoznali się z wyposażeniem pracowni kształcenia zawodowego i warunkami, w jakich nasi uczniowie mogliby odbywać praktykę zawodową.

Oferta edukacyjna szkoły w Ostrawie, której dyrektorem jest Zbyněk Pospěch, jest zbliżona do oferty naszej szkoły. Analogiczne kierunki kształcenia i wspólne zainteresowania ułatwią uczniom wymianę doświadczeń, poszerzą ich wiedzę i rozwiną umiejętności. Międzynarodowa wymiana pozwoli młodzieży poznać kulturę, tradycję, historię oraz realia życia obu krajów.

Oczekujemy na rewizytę przedstawicieli czeskiej szkoły i liczymy na dobrą współpracę, wzbogacenie doświadczeń edukacyjnych oraz dzielenie się innowacjami.
Przykona: Charytatywny Piknik Rodzinny z Nową Nadz...
Pogotowie ratunkowe już mamy, czas na Powiatowe P...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.