W turkowskich aptekach nie zrobisz testu na COVID-19

Covid test

Od czwartku, 27 grudnia testy wykrywające zarażenie COVID-19 miały być dostępne bezpłatnie w aptekach. Okazuje się jednak, że według mapy udostępnionej w serwisie Ministerstwa Zdrowia taki test w Turku można wykonać jedynie w szpitalu.

W czwartek, 27 stycznia weszło w życie rozporządzenie w sprawie wykazu badań diagnostycznych, które mogą być wykonywane przez farmaceutę. Daje ono możliwość testowania w punktach aptecznych. Farmaceuta może wykonać test antygenowy wykrywający zarażenie SARS-CoV-2. Samo badanie opłaca NFZ i nie potrzeba na nie skierowania.

Gdy uruchomiono na liście dostępnych placówek w całym kraju były tylko 64 apteki oferujące bezpłatny test na COVID-19. Farmaceuci z całej Polski wskazywali, że trudno jest im spełnić wszystko wytyczne - organizacja wydzielono pomieszczenia na okoliczność przeprowadzenia testów i odpowiedniego wyposażenia pokoju opieki farmaceutycznej lub pomieszczenia administracyjno-szkoleniowego apteki. W Turku do programu testów na COVID-19 nie zgłosiła się dotąd żadna apteka. Mapa udostępniona przez ministerstwo wskazuje, że diagnostykę w kierunku zarażenia Sars-COV-2 można wykonać na terenie SP ZOZ w Turku.

Co oznacza PIT 37? Podstawowe pytania i informacje...
Tuliszków: Pandemia krzyżuje plany. Finał WOŚP okr...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.