Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

W turkowskim szpitalu działa poradnia diabetologiczna. SP ZOZ zachęca do zapisów

Diabetologia

Cukrzyca to choroba ogólnoustrojowa, która powoduje potężne zmiany we wszystkich narządach w tym szczególnie w układzie krążenia, który obejmuje całe nasze ciało. Destrukcyjnie wpływa na serce, nerki, mózg czy układ ruchu, a zmiany degeneracyjne można zaobserwować. Ważne jest właściwe podejście do pacjentów, którzy cierpią na tę chorobę i to właśnie z myślą o nich od 1 listopada tego roku uruchomiono poradnię diabetologiczną w turkowskim szpitalu.

Po rocznej przerwie ponownie rozpoczęła działalność poradnia diabetologiczna. Jest ona czynna od 1 listopada.

Z powodu braku specjalistów konieczne było zawieszenie porad w niniejszym zakresie. Na chwile obecną poradnia dysponuje pełnym składem personalnym. W każdą środę w godzinach popołudniowych przyjmuje prof. Konrad Szosland, praujacy w Instytucie Zdrowia Maki Polki w Łodzi oraz dr nauk medycznych, dyrektor ds.lecznictwa i ordynator oddziału wewnętrznego Cezary Chmielecki, który porad udziela w piątki w godzinach popołudniowych.

W miarę zapotrzebowania istnieje będzie możliwość rozszerzenia działalności poradni również w soboty.

-Pacjentów diabetologicznych jest sporo. To są pacjenci chorzy na cukrzyce, a ta populacja jest coraz większa, ponieważ cukrzyca typu drugiego jest związana między innymi z otyłością, a pacjentów z otyłością przybywa. Związane jest to ze sposobem życia, sposobem żywienia, dlatego też wychodzimy naprzeciw, aby stwierdzać tę cukrzycę czy pomagać lekarzom prowdzącym w leczeniu- mówi doktor Cezary Chmielecki dodając, że zarówno w powiecie Kolskim, jak i Konińskim istnieje problem z pozyskaniem lekarzy w niniejszej dziedzinie, dlatego turkowska lecznica miała wiele szczęścia mogąc pracować z dobrymi specjalistami.

Warunkiem zapisania się do poradni jest skierowanie, kod, pesel. Zapisać można się zarówno telefonicznie, jak i osobiście na dany termin oraz godzinę. Ze względu na to, że diabetologia uruchomiona została w listopadzie terminy nie są jeszcze tak odległe. Rejestracja trwa od godziny 8.00 do 15.00. Należy nadmienić, że poradnia diabetologiczna przyjmuje również kobiety ciężarne, a mają one przywilej konieczności przyjęcia w ciągu siedmiu dni od zapisu.

-Jest coraz więcej ludzi spoza naszego terenu, którzy są zainteresowani, jest coraz więcej lekarzy, którzy swoich pacjentów chcę tutaj przysyłać. Ta poradnia na pewno będzie miała sporo pacjentów. Populacja ludzi z cukrzycą jest duża, to kilkumilionowa grupa w Polsce. Te osoby cukrzyce mają udokumentowaną. Ale są ludzie, którzy często o tej cukrzycy nie wiedzą i dowiadują się przypadkowo będąc w szpitalu, trafiając tam z innymi schorzeniami. Pracownicy pracujący w SP ZOZ są otwarci na to, żeby pacjenci się zgłaszali, rejestrowali w jak najszybszym terminie- mówi doktor Chmielecki.

W najbliższym czasie planowane jest również otwarcie poradni onkologicznej, a także endokrynologii.
Trochę pokory, bo idą wybory. Budżet dla Turku prz...
Kawęczyn: Samochód uderzył w drzewo. Kobieta ponio...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Leszek w niedziela, 31 grudnia 2023 13:40

Czuć wybory samorządowe i strach w powiecie

Czuć wybory samorządowe i strach w powiecie
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.