W Turku najwięcej dzieci zaszczepionych przeciw COVID-19

szczepienie

Jak podaje Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ w naszym województwie w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest 59 proc. Mieszkańców. Na terenie powiatu tureckiego tylko cztery gminy przekroczyły próg 50 proc. osób, które przyjęły dwie dawki szczepionki.

Niezmiennie gminą, gdzie zaszczepionych jest najwięcej mieszkańców jest miasto Turek . Ponad 59,3 proc. turkowian przyjęło pełną dawkę preparatu przeciw COVID-19, co w skali kraju daje 183 miejsce. Na drugim miejscu jest gmina Władysławów (53,1 proc.), trzecią gminą, gdzie w pełni zaszczepiona jest ponad połowa mieszkańców jest gmina Brudzew (51 proc.), a na czwartej pozycji znalazła się gmina Tuliszków (50,9 proc.). Na dalszych miejscach znalazły się kolejno gminy: Dobra (48,6 proc.), Przykona (47,6 proc.), gmina wiejska Turek (45,5 proc.), Kawęczyn (45,4 proc.) oraz gmina Malanów (44,9 proc.).

W połowie grudnia rozpoczęły się szczepienia najmłodszej grupy wiekowej - dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Co najmniej jedną datę szczepionki Pfizer w Turku przyjęło do tej pory 90 dzieci, w gminie wiejskiej Turek - 27, w gminie Brudzew - 10, w gminie Przykona - 8, w gminie Dobra - 14, w gminie Kawęczyn - 10, w gminie Malanów - 6, w gminie Tuliszków - 27, natomiast w gminie Władysławów - 28.

NFZ informuje jednak, że mieszkańcy Wielkopolski nie są zbyt chętni na przyjmowanie dawki przypominającej szczepionki. Pod tym względem nasze województwo zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w kraju.

Gm.Turek: Zimowy spacer i ognisko dla mieszkańców ...
Jest drogo, będzie jeszcze drożej. Opłaty na A2 po...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.