Warenka nie na sprzedaż. Rekreacyjne plany ZE PAK

Jezioro

Jak można było usłyszeć podczas ostatniej sesji rady miejskiej Turku, udało się nakłonić właściciela ZE PAK, Zygmunta Solorza do odstąpienia od sprzedaży Centrum Warenka. Najnowsze plany zakładają wykorzystanie tych terenów na cele rekreacyjne.

W ciągu najbliższych tygodni zakończyć ma się skarpowanie zbiornika Adamów końcowy. Jak zaznaczali obecni na sesji przedstawiciele spółki ZE PAK, dobrze układa się współpraca z Wodami Polskimi, w ramach której powstał projekt odtworzenia stosunków wodnych w powiecie tureckim. Projekt ten zakłada budowę połączeń pomiędzy zbiornikami i wypełnienie ich wodą.

Odstąpiono również od planów sprzedaży pokopalnianych terenów w miejscowości Warenka tak, aby przy zbiorniku Adamów można było realizować budownictwo rekreacyjne.

Zapraszamy miłośników pojazdów na Klasyczne Zakońc...
Żeby po Adamowie nie została pusta łąka. Plany bud...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.