Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wciąż brakuje krwi! Weź udział w akcji- pomóż potrzebującym

Zbiórka krwi

Pomimo wzmożonych akcji poboru krwi, wciąż brakuje tego cennego leku. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu już 5 sierpnia między godz. 8.00 a 11.00 ponownie przeprowadzi w Turku pobór krwi.

Aby uzupełnić dramatycznie niskie stany magazynowe krwi w RCKiK w Kaliszu, w Turku co 2 tygodnie będzie stwarzana okazja do oddania krwi. To bardzo ważne, bo nie zawsze zainteresowany oddaniem może to zrobić. Czasem z uwagi na zbyt niski poziom hemoglobiny w danym momencie, a czasem z uwagi np. na przebyte zabiegi stomatologiczne, które wykluczają oddanie krwi przez 7 dni po zabiegu.

O tym, że krew jest bardzo potrzebna, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak coraz trudniej tę krew zdobyć. Zwłaszcza teraz, w czasie pandemii i podczas wakacji, kiedy wzrasta zapotrzebowanie szpitali na krew i jej składniki.

Tymczasem oddawanie krwi, również w czasie pandemii, jest bezpieczne. Zainteresowani oddaniem krwi mają mierzoną temperaturę, dezynfekują ręce, wypełniają specjalną ankietę. Po wstępnej kwalifikacji są rejestrowani i przechodzą standardową drogę dawcy. Na każdym etapie używa się jednorazowego sprzętu i środków ochrony osobistej.

Wszyscy, które chcą pomóc innym poprzez honorowe oddanie krwi, mogą przyjść 5 sierpnia 2020 r. do Centrum Wolontariatu w Turku, ul. Kaliska 47, w godz. 8.00-11.00. Kolejne okazje do oddania krwi będą w co drugą środę miesiąca, tj. 19 sierpnia, 2 września, 16 września itd.

W powiecie zawyją syreny. W godzinę „W” zatrzymajm...
Ranking zamożności samorządów. Duże spadki w powie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Lokalna Wredota w niedziela, 02 sierpnia 2020 16:03

Ufff.... zniknął do najbliższych wyborów za 3 lata :-)
dajże spokój, teraz może w końcu chwilę odpocząć, ile tej orki?

Ufff.... zniknął do najbliższych wyborów za 3 lata :-) dajże spokój, teraz może w końcu chwilę odpocząć, ile tej orki?
Gość - ZHDK w piątek, 31 lipca 2020 14:42

A może by tak poseł Bartosik z PiS dał dobry przykład i oddał krew? Wtedy ustawienie się i publikacja zdjęć nie będzie żałosna jak zawsze tylko pretekstem by inni poszli też podzielić się tym co najcenniejsze a nie można wyprodukować.Może jego fan klub z Kowali się ruszy?

A może by tak poseł Bartosik z PiS dał dobry przykład i oddał krew? Wtedy ustawienie się i publikacja zdjęć nie będzie żałosna jak zawsze tylko pretekstem by inni poszli też podzielić się tym co najcenniejsze a nie można wyprodukować.Może jego fan klub z Kowali się ruszy?
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.