Wciskamy hamulec, czyli szkoły i galerie handlowe zamknięte!

Premier Morawiecki

Całkowite zamknięcie szkół i galerii handlowych - to najnowsze ograniczenia wprowadzone przez rząd, a które zaczną obowiązywać już od najbliższej soboty (7 listopada).

-Chcemy zmniejszyć ruch społeczny, zostańmy w domu, ograniczmy mobilność i kontakty społeczne - apelował podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki, podkreślając, że zbliżamy się do granicy, za którą jest narodowa kwarantanna, czyli całkowity lockdown.

Aktualnie zdalną nauką objęci są uczniowie klas IV-VIII. Od poniedziałku, 9 listopada na ten system przejdą też uczniowie klas I-III. Okres nauki zdalnej potrwa do 29 listopada. Zamknięte będą też teatry kina, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne. W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach jak dotychczas - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych

Premier podkreślał, że jeśli liczba zakażeń przekroczy 70-75 zakażonych na 100 tys. mieszkańców, następnym krokiem będzie narodowa kwarantanna.

- Chciałbym powiedzieć, że najgorsze za nami, ale to przedwczesne. Nie wiemy, co nas czeka. Musimy stosować wszystkie zasady bezpieczeństwa i środki zapobiegawcze, obostrzenia, które wdrażamy - mówił premier Morawiecki.

Ponad 80 nowych przypadków COVID-19 w powiecie tur...
Dobra: Już niedługo rusza przebudowa drogi na ul. ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 7

Gość - Marek w czwartek, 05 listopada 2020 14:24
zmiana sposobu liczenia zakażonych: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-11-04/zmiana-sposobu-liczenia-chorych-wzrost-zakazonych-to-skutek-protestow/
Gość - karol w czwartek, 05 listopada 2020 01:01

Grypę hiszpankę przywieźli żołnierze USA do Europy.
Przed wyjazdem na wojnę byli masowo szczepieni w koszarach na różne choroby.
Taki zmasowany atak chemiczny na organizm powoduje powstawanie odpornych, zmutowanych, zjadliwych odmian szczepów wirusów i bakterii.
Wszyscy słyszeliśmy na przykład o lekoopornych drobnoustrojach, w szczególności bakteriach powstających na skutek nadużywania antybiotyków.

Strach pomyśleć, co będzie, gdy “wynajdą” szczepionkę na covid-19. Lud z wytęsknieniem czeka już na ten specyfik. Jest takie ciśnienie w mediach… wszytko ma się wtedy unormować, pozwolą chodzić bez masek itd….
Za to z czipami i będziemy częścią “Internetu Rzeczy” ))
Zombie XXI wieku.

Grypę hiszpankę przywieźli żołnierze USA do Europy. Przed wyjazdem na wojnę byli masowo szczepieni w koszarach na różne choroby. Taki zmasowany atak chemiczny na organizm powoduje powstawanie odpornych, zmutowanych, zjadliwych odmian szczepów wirusów i bakterii. Wszyscy słyszeliśmy na przykład o lekoopornych drobnoustrojach, w szczególności bakteriach powstających na skutek nadużywania antybiotyków. Strach pomyśleć, co będzie, gdy “wynajdą” szczepionkę na covid-19. Lud z wytęsknieniem czeka już na ten specyfik. Jest takie ciśnienie w mediach… wszytko ma się wtedy unormować, pozwolą chodzić bez masek itd…. Za to z czipami i będziemy częścią “Internetu Rzeczy” )) Zombie XXI wieku.
Gość - Wit w środa, 04 listopada 2020 19:26

"Premier podkreślał, że jeśli liczba zakażeń przekroczy 70-75 tys. zakażonych na 100 tys. mieszkańców, następnym krokiem będzie narodowa kwarantanna". Premier tego nie powiedział! Jeżeli zakażeń będzie tak jak pisze iTurek.net to mamy unicestwienie narodu.

"Premier podkreślał, że jeśli liczba zakażeń przekroczy 70-75 tys. zakażonych na 100 tys. mieszkańców, następnym krokiem będzie narodowa kwarantanna". Premier tego nie powiedział! Jeżeli zakażeń będzie tak jak pisze iTurek.net to mamy unicestwienie narodu.
Gość - Władek z Brudzewa w środa, 04 listopada 2020 16:08

PiS jest zagrożony utratą większości parlamentarnej. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że Jan Krzysztof Ardanowski wraz z grupą innych przeciwników ustawy futerkowej ma już dość szabel, by założyć swoje koło poselskie. Teraz gra toczy się o klub

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-pis-straci-wiekszosc-ardanowski-stawia-ultimatum,nId,4834923#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

PiS jest zagrożony utratą większości parlamentarnej. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że Jan Krzysztof Ardanowski wraz z grupą innych przeciwników ustawy futerkowej ma już dość szabel, by założyć swoje koło poselskie. Teraz gra toczy się o klub Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-pis-straci-wiekszosc-ardanowski-stawia-ultimatum,nId,4834923#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Gość - mateo w środa, 04 listopada 2020 15:44

Nie, nie, nie, to manipulacja - powiedziałem wyraźnie, że 15 osób na metr kwadratowy. Proszę nie poprawować premiera. A nawiasem, mam dla was ofertę:
Kancelaria premiera zatrudni murarzy i spawaczy, chętnie Chińczyków z doświadczeniem. Praca polegająca na zamurowywaniu i spawaniu sztab do drzwi wejściowych do domów, bloków. Akord zespołowy. Płatne tego samego dnia. Dodatek za walkę z wirusem.

Nie, nie, nie, to manipulacja - powiedziałem wyraźnie, że 15 osób na metr kwadratowy. Proszę nie poprawować premiera. A nawiasem, mam dla was ofertę: Kancelaria premiera zatrudni murarzy i spawaczy, chętnie Chińczyków z doświadczeniem. Praca polegająca na zamurowywaniu i spawaniu sztab do drzwi wejściowych do domów, bloków. Akord zespołowy. Płatne tego samego dnia. Dodatek za walkę z wirusem.
Gość - Zośka w środa, 04 listopada 2020 15:35

a przedszkola otwarte, wirus omija je szerokim łukiem ??? mądrzy rodzice zatrzymajcie dzieci w domu ! A premier grzmi ograniczyć kontakt,no w przedszkolu to faktycznie dzieci izolowane na 2 m

:p a przedszkola otwarte, wirus omija je szerokim łukiem ??? mądrzy rodzice zatrzymajcie dzieci w domu ! A premier grzmi ograniczyć kontakt,no w przedszkolu to faktycznie dzieci izolowane na 2 m :D
Gość - Tadeo w środa, 04 listopada 2020 15:22

Ufff zostawili Kościoły.... A tak z innej strony zestawienie liczby zakażeń z liczba protestujących jest cynicznie. Kto majstrowal przy ustawie która była consensusem społecznym.od ponad 27 lat ... Czemu nie mogli zrobić zmian na wiosnę lub po pandemii ? Przecież jeszcze 3 lata będą rządzić A może dłużej... oj Pinokio ten nasz Premier.

Ufff zostawili Kościoły.... A tak z innej strony zestawienie liczby zakażeń z liczba protestujących jest cynicznie. Kto majstrowal przy ustawie która była consensusem społecznym.od ponad 27 lat ... Czemu nie mogli zrobić zmian na wiosnę lub po pandemii ? Przecież jeszcze 3 lata będą rządzić A może dłużej... oj Pinokio ten nasz Premier.
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.