Wesprzyjmy Arka w zakupie pionizatora. Pomagamy!

Arek

Turkowianin Akradiusz Siwczyński od kilku lat zmaga się z SLA, czyli stwardnieniem zanikowym bocznym. Po blisko trzech latach spędzonych na wózku pojawiła się szansa na zakup specjalistycznego pionizatora. W internecie ruszyła już specjalna zbiórka.

Postępująca choroba neurologiczna jaką jest stwardnienie zanikowe boczne (SLA) pojawiła się niespodziewanie, a diagnoza wywróciła świat rodziny Siwczyńskich do góry nogami. Rozpoczęła się walka z SLA, a mieszkańcy Turku wiele razy już udowodnili, że ich serca są otwarte na pomoc panu Arkowi. Organizowano koncerty i wydarzenia sportowe, podczas których zbierano środki na leczeni. Dzięki temu możliwe jest kontynuowanie rehabilitacji.

Teraz pojawiła się szansa na korzystanie z pionizatora i tym samym na to, aby po trzech latach spędzonych na wózku inwalidzki móc stanąć. Urządzenie pomaga też w oddychaniu i poprawie krążenia. Posiadanie takiego sprzętu wiąże się jednak z kosztami. Dlatego po raz kolejny najbliżsi zwrócili się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu zakupu urządzenia. Koszt takiego pionizatora to 12 350 zł, a NFZ dofinansowuje kwotę 2000 zł. Zbiórka prowadzona jest w internecie. Wesprzeć można ją przez stronę https://pomagam.pl/b3ph49?fbclid=IwAR1F9b1llowPzonSxmZKvoJuFAdUWZHN891pNHUvzsLvCUzvRTkNtQSCYtU.

Teatr, taniec, muzyka - uczy, bawi i wychowuje mł...
OBWIESZCZENIE STAROSTY TURECKIEGO

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.