Wideo: Koła gospodyń wiejskich rywalizowały w Brudzewie

Koła Gospodyń Wiejskich

Po raz pierwszy w gminie Brudzew w rywalizacyjne szranki stanęły koła gospodyń wiejskich. W piątkowy wieczór, 27 września, w Gminnej Hali Sportowej obył się I Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło zarówno sportowych, jak i kulinarnych emocji.

Uroczystość otworzył wójt Cezary Krasowski, który życzył wszystkim paniom i ich męskim towarzyszom dobrej rywalizacji i zwycięstwa. Następnie głos zabrał Łukasz Kubicki – reporter z Radia Plus, który pełnił rolę prowadzącego całej imprezy oraz komentatora konkurencji. KGW zmierzyły się m.in. z ustawianiem piramidy z kubków na czas oraz konkursem kulinarnym. Niektóre z pań wykonały także piosenki swojego autorstwa. Do bardziej wymagających zadań należało z pewnością zaprojektowanie ekologiczne stroju z materiałów z recyklingu, a także pokonanie toru wyścigowego na ręczniku bez użycia rąk.

Do boju stanęły koła z Tarnowej, Brudzynia, Galewa, Koźmina, Cichowa, Bierzma-Olimpii, Chrząblic oraz drużyny z Klubu „Brudzewianki” i Stowarzyszenia Odnowa i Rozwój Izabelina. W wyniku rozgrywek zwyciężyła ekipa z Bierzma-Olimpii, a wyróżnienie otrzymała Tarnowa, Brudzyń i Cichów.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury „Wozownia” w Kolnicy. Turniej wzbudził ogromne pozytywne emocje wśród jego uczestników i był doskonałą formą zintegrowania lokalnej społeczności. Już teraz zapowiedziano jego kolejne edycje.

Zdjęcia: Patryk Bajdek – OSP Brudzyń
Spotkanie w PUP w Turku podsumowujące 100 - lecie ...
Brudzew: Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzew...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 stycznia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.