Wideo: Maseczki dla mieszkańców wyprodukowane przez aktywne kobiety z gminy Brudzew

Wójt Gminy Brudzew Cezary Krasowski

Od dziś w związku z walką z epidemią koronawirusa każdy ma obowiązek zasłaniania twarzy w miejscach publicznych. Wiele samorządów decyduje się na zakup maseczek, które chronić będą przed zarażeniem. Taką decyzję podjął również i samorząd Gminy Brudzew. Do mieszkańców trafiło ponad 3600 osłonek na twarz.

Koronawirus roznosi się drogą kropelkową. Zarazić się można poprzez kontakt z zarażonym, który kichając lub kaszląc rozsiewa drobnoustroje. Maseczki pomagają ograniczyć ich rozprzestrzenianie. Wprawdzie największą skuteczność mają one, gdy noszą je osoby zainfekowane, ale ze względu na fakt, że wielu ludzi przechodzi COVID-19 bezobjawowo, rząd zdecydował się na wprowadzenie obowiązku ich noszenia przez wszystkich obywateli.

Przed Wielkanocą w mediach społecznościowych na prywatnym profilu wójta Cezarego Krasowskiego oraz na stronie brudzew.pl ukazał się film informujący, że do każdego domostwa w gminie Brudzew trafią po dwie maseczki ochronne. W nagraniu wójt Krasowski przekazał wieści na temat akcji, a także udzielił instruktażu w jaki sposób prawidłowo zakładać i zdejmować bawełniane maski. Są one wielokrotnego użytku, a także posiadają specjalną kieszonkę, gdzie można włożyć dodatkowo chusteczkę lub inny materiał jako filtr.

-Gmina Brudzew postanowiła przekazać wszystkim mieszkańcom maseczki chroniące twarz. Maseczki zostaną przekazane przez wolontariuszy. Pamiętajmy, żeby zakładać je na twarz, jeśli będziemy wychodzić. Maseczki pozwalają chronić siebie, ale i innych – wskazywał wójt Krasowski.

Maseczki, które trafiły do brudzewskich domów, zostały uszyte przez wiele pań z terenu gminy. Wójt wymienił wszystkie 12 kobiet z imienia i nazwiska, a także serdecznie podziękował im za ich zaangażowanie w walkę z koronawirusem oraz dobrą współpracę.

Władze Gminy Brudzew podjęły słuszną decyzję, żeby przekazać na rzecz mieszkańców maseczki ochronne. W walce z koronawirusem najważniejsza jest profilaktyka i unikanie sytuacji, w których występuje ryzyko zakażenia. Według danych na dzień 14 kwietnia w gminie Brudzew obowiązkowej kwarantannie podlegają 22 osoby.

Nagranie z udziałem wójta Cezarego Krasowskiego znaleźć można TUTAJ
Przykona: Maseczki ochronne dla mieszkańców gminy
Kawęczyn: Zakup tomografu podzielił radnych. Respi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 28 lipiec 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.