Wideo: Order Uśmiechu dla przyjaciela dzieci- Ireneusza Niewiarowskiego

Order Uśmiechu

Ireneusz Niewiarowski otrzymał dzisiaj, tj. 25 stycznia jedno z najważniejszych odznaczeń. Dlaczego najważniejszych? Gdyż ofiarowanym przez dzieci. Szczere i wrażliwe istoty, które potrzebują jedynie bezinteresownej miłości i uwagi postanowiły przyznać 1020. Order Uśmiechu.

Order Uśmiechu to jedyne na świecie odznaczenie, które przyznawane jest na wniosek dzieci. Dzieci, jako pierwsze muszą dostrzec w człowieku coś wyjątkowego, następnie przekonać do swojego kandydata członków Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Zaszczytu doświadczył dzisiaj, tj. 25 stycznia Ireneusz Niewiarowski, który w Szkole Podstawowej im.Marii Słodowskiej- Curii w Kawęczynie odebrał odznaczenie.

-Order uśmiechu dla Pana Ireneusza nie tylko przyniósłby dumę i satysfakcję, ale również nagłośniłby postawę takich ludzi, którzy pragną dobra innych, są bezinteresowni i przyczyniają się do wzmacniania środowiska lokalnego. Takie osoby dają nam młodym wzór do naśladowania, abyśmy też bardziej dbali o innych, abyśmy angażowali się w działalność społeczną, uaktywniali i troszczyli o wspólne dobro- uargumentowały swoją decyzję dzieci w liście do kapituły.

Aby otrzymać odznaczenie trzeba działać społecznie, głównie z myślą o dzieciach. Ireneusz Niewiarowski to działacz zarówno polityczny, jak i społeczny. Organizator wielu przedsięwzięć związanych z dziećmi i młodzieżą. Pomaga innym i wierzy w ludzi. Jest dobroczyńcą dbającym o samorządność i solidarność. Praca Ireneusza Niewiarowskiego nie tylko pozwala mu godnie żyć, ale również przyczynia się do godnego życia innych. Ofiaruje im swój czas, wysiłek i zaangażowanie. Sprawia, że dzieci rosną i rozwijają się z uśmiechem. O dokonaniach laureata pisać można bez końca. W rezultacie jednak, jego działanie sprawiło, że odebrał on odznaczenie najcenniejsze.

O decyzji przyznania Ireneuszowi Niewiarowskiemu wyjątkowego odznaczenia poinformowała wicekanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu Halina Sroczyńska wraz Dorotą Zawadzką będącą członkiem Kapituły. Aby zostać 1020. osobą, której oficjalnie przekazano order, należało spełnić jeszcze jeden warunek. Było nim wypicie najsłodszego na świecie soku z cytryny, rzecz jasna z uśmiechem na twarzy.

Podziękowań i gratulacji płynących od przybyłych gości nie było końca. Włodarze, przedstawiciele instytucji społecznych i politycznych, placówek edukacyjnych z terenu całej wielkopolski składali laureatowi najserdeczniejsze życzenia.

Po jakże wzruszającej części oficjalnej przyszedł czas na występy dzieci. Należy nadmienić, że Ireneusz Niewiarowski znalazł się wśród grona takich znakomitych osób, jak choćby Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, papież Franciszek. Ks.Jan Twardowski, Jacek Kuroń, Zbigniew Religa, Nelson Mandela czy Abdullah bin Abdulaziz Al Saud.

Więcej na temat wydarzenia w Ale Radio

 

Turkowianie o zakazie handlu w niedzielę. Ustawa m...
Mieszkańcy Turku upamiętnili 73.rocznicę wyzwoleni...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.