Wideo: Projekt „Poprawiamy jakość diagnostyki i leczenia dzieci oraz noworodków w naszym mieście” na czele budżetu obywatelskiego. Głosujemy do 19 czerwca

Projekt

Od 3 czerwca trwa głosowanie nad projektami zgłoszonymi do II edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Turku i okolic swoje głosy oddawać mogą jeszcze przez kilka dni. Do tej pory najwięcej głosów zdobyła propozycja pod nazwą „Poprawiamy jakość diagnostyki i leczenia dzieci oraz noworodków w naszym mieście”.


Głosować na propozycje przedstawione przez turkowian można głosować do 19 czerwca. Dzień później dowiemy się które projekty otrzymają dofinansowanie.
Swój głos oddać można za pomocą formularza elektronicznego lub tradycyjnego. Głos oddać może każdy mieszkaniec naszego miasta, który ukończył 16 lat. Poprzeć można 3 projekty przyznając im odpowiednio jeden, dwa lub trzy punkty. Zrealizowane zostaną te zadania, które otrzymają największą liczbę punktów, aż do momentu wyczerpania przeznaczonych na ten cel pieniędzy.
W chwili obecnej największą ilość głosów uzyskał projekt numer 05 „Poprawiamy jakość diagnostyki i leczenia dzieci oraz noworodków w naszym mieście”. Na niniejszy cel planuje się przeznaczyć 150000,00 zł.
Na to zadanie turkowianie oddali już 857 głosów. W ramach zadania możliwe będzie zakupienie:
-kamizelki drenażowej dla niemowląt i dzieci- urządzenie pozwala na oczyszczanie górnych dróg oddechowych z zalegającego gęstego śluzu w drogach oddechowych, przydatne zwłaszcza u dzieci z upośledzonym odruchem kaszlowym
-skanera do żył – umożliwia zlokalizowanie żył powierzchniowych, przydatny zwłaszcza u dzieci często hospitalizowanych oraz noworodków. Dzięki skanerowi unika się niepotrzebnego kłucia i stresu dziecka
-inhalatorów, które są niezbędne do podawania leków drogą wziewną w postaci aerozolu.
-pompy infuzyjne strzykawkowa – służą do ciągłego i cyklicznego podawania leku. Umożliwiają bardzo dokładne, w określonym czasie podanie leku dożylnie.
-pulsoksymetru – pozwala na ocenę niedotlenienia dziecka w przebiegu chorób płuc i układu krążenia. Pozwala szybko rozpoznać objawy niewydolności oddechowej. Jest to urządzenie bezinwazyjne.
-wagi niemowlęce – przeznaczone są do ważenia i kontrolowania wagi dzieci w wieku niemowlęcym.
-wagi lekarska ze wzrostomierzem – przeznaczona jest do ważenia pacjentów w placówkach służby zdrowia i dla osób o wzroście powyżej 1 m.
-inkubator zamknięty do opieki podstawowej – zapewnia wcześniakom i noworodkom z niską masą ciała ciepło i ciszę, jak w brzuszku mamy.
-miernika żółtaczki przez skórny – sprawia , że nie trzeba pobierać krwi od noworodka do oceny poziomu żółtaczki, a badanie to zwykle wykonuje się kilkakrotnie.
-resuscytatora – służy do ratowania noworodków, które maja kłopoty z oddychaniem.
W chwili obecnej drugie miejsce zajmuje projekt pod nazwą „Budowa i wyposażenie siłowni zewnętrznej Fitness na terenie Stadionu”, trzecie natomiast „Zakup dwóch automatycznych defibrylatorów zewnętrznych”
Zachęcamy do głosowania:
https://budzet.turek.pl/
 

 

 

Tuliszków: Uczniowie SP trenowali z olimpijczykiem...
Brudzew: OSP Chrząblice włączone do Krajowego Syst...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.