Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Wyścig z czasem. Ojciec wyruszył w trasę po zdrowie dla córki

Marysia

Brenno- Leszno- Gostyń- Borek Wielkopolski- Pleszew- Turek- Łęczyca- Sochaczew- Warszawa - łącznie blisko 400 kilometrów Tak wygląda trasa, którą Mikołaj Drożdżyński chce pokonać rowerem po to, aby wszyscy poznali historię jego maleńkie córeczki. Cel jest jeden - zapytać w stolicy, dlaczego lek ratujący życie dziecka musi kosztować ponad dziewięć milionów złotych.

Maleńka Marysia przyszła na świat w styczniu tego roku. Gdy się urodziła nikt nie podejrzewał nawet, że szczęście okaże się tak kruche. Pielęgniarka tuż przed wyjściem do domu zauważyła u słabsze niż u innych dzieci napięcie mięśniowe. Po szczegółowych badaniach rodzice usłyszeli straszną diagnozę - SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni w najcięższej postaci. Jedyną szansą dla małej Marysi jest terapia genowa. Koszt - ponad dziewięć milionów złotych.

W internecie rozpoczęto zbiórkę na leczenie ( www.siepomaga.pl/maria ), a tata Marysi, Mikołaj Drożdżyński chcąc pokazać światu jak bardzo jest zdeterminowany w czwartek, 10 czerwca wyruszył w samotną podróż rowerem z Brenna do Warszawy. Na trasie jego podróży znalazł się również Turek.


Wideo: Tur 1921 Turek reaktywacja! Zapraszamy do z...
Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.