Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wiec pierwszomajowy dla pokoju, pracy i bezpieczeństwa

SLD

"Stop rozkradaniu Polski przez pisowską mafię!", "Stop drożyźnie!", "Stop wojnie na Ukrainie!". Takie hasła przyświecały tegorocznemu wiecowi pierwszomajowemu zorganizowanemu przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych oraz Nową Lewicę.

Tradycyjnie już 1 maja jest okazją do tego, aby przedstawiciele Lewicy i OPZZ zaprezentowali zebranym postulaty, nawiązujące do aktualnej sytuacji politycznej i ekonomicznej - nie tylko w kraju, ale też na świecie. Zebrani mogli usłyszeć o tym, jakie błędy popełniają rządzący oraz o propozycjach, których ze strony partii organizującej dzisiejsze wydarzenie nie brakuje.

Podczas spotkania pod pomnikiem „Nigdy więcej wojny” głos zabrał między innymi poseł Tadeusz Tomaszewski.

- Nasze pokolenie żyje w Polsce od 78 lat w pokoju. Wolność nie jest dana raz na zawsze. O nią trzeba każdego dnia mądrze walczyć i każdego dnia umacniać. To dzięki wielkiemu projektowy Unii Europejskiej i Paktowi NATO Polki i Polacy żyją w pokoju. Dziś także przypada 19 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. To politycy lewicy przeprowadzili trudne negocjacje i 16 kwietnia 2003 w Atenach podpisali traktat akcesyjny. Z udziałem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego od 12 marca 1999 roku jesteśmy w pakcie północnoatlantyckim. Dzisiaj PiS i jego przystawki, jak Solidarna Polska spychają nas na margines Unii Europejskiej - mówił poseł Tomaszewski.

Szef lokalnych struktur Nowej Lewicy odniósł się również do sytuacji panującej na terenie powiatu tureckiego oraz miasta.

- W przyszłym roku na wiosnę odbędą się wybory samorządowe. To co się dzieje w samorządzie miasta i powiatu to już nie farsa to tragedia. Toczy się jakaś absurdalna wojna pomiędzy miastem i powiatem której ofiarami staje się lokalne społeczeństwo. Jaskrawym tego przykładem był brak imprezy sylwestrowej na Rynku którą kiedyś zapoczątkowałem, utrata środków na geotermię, rozgrywana politycznie sprawa rewitalizacji parku miejskiego, czy osobne organizowanie obchodów okolicznościowych uroczystości przez miasto i powiat. Władze PiS w powiecie oraz radni PiS w samorządzie miejskim nie podejmują żadnej merytorycznej dyskusji, nie szukają kompromisu i porozumienia. Ograniczają się do obstrukcji, pyskówek wypisywania idiotycznych oświadczeń i osobistych „wycieczek”. Jestem przekonany, że w następnych wyborach samorządowych społeczeństwo pogoni całe to towarzystwo. Nieskromnie przypomnę, że okres gdy rządy w naszych samorządach sprawowała Lewica, lub gdy miała na nie znaczący wpływ, był najlepszym okresem w rozwoju miasta i powiatu.

Przewodniczący Rady Powiatowej OPZZ Mirosław Kubicki podkreślał natomiast o wydarzeniach mających miejsce na terenie Polski oraz w Europie.

-Właśnie dzisiaj na corocznie organizowanym wiecu 1-majowym spotykamy się żeby zamanifestować swoje niezadowolenie i przypomnieć rządzącym o swoich prawach zapisanych w Konstytucji RP. Lekceważenie społeczeństwa, brak realizacji programu wyborczego, brak dialogu społecznego zawsze prędzej czy później znajdzie swój finał o czym przekonała się już niejedna ekipa rządząca.

Na zakończenie wiecu tradycyjnie wszystkich uczestników zaproszono na pierwszomajowe parówki.
 
Czy powstanie łącznik przy Zespole Szkół Techniczn...
Europa TU-rek, czyli sportowe rozpoczęcie majówki

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.