Więcej drzew w Turku

Akcja sadzenia drzew

W poniedziałek, 18 października 2021 r. rozpoczęła się akcja sadzenia drzew w mieście. Jeszcze w październiku i listopadzie łącznie na ternie Turku, pojawi się kilkaset nowych drzew.

Rok 2021 to dla miasta wyjątkowa data, związana z jego 680 urodzinami. Z tej okazji samorząd miasta postanowił wzbogacić zieleń miejską o nowe nasadzenia. W ramach wspomnianej akcji przez kilka następnych tygodni na terenie szkół, Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także pasów drogowych uczniowie i przedstawiciele samorządu miasta będą sadzić m.in.: klony, buki, świerki i jodły.

Pierwsze drzewa zostały posadzone w poniedziałek przy ul. Parkowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Do akcji przyłączyli się radni, którzy wraz z uczniami i dyrekcją szkoły sadzili drzewa. We wtorek Burmistrz Miasta wspólnie z przedstawicielami Szkoły Podstawowej nr 4 i radnymi sadził świerki, jarzębiny i jodły przy ulicy Sportowej.

Sadzonki drzew zostały zakupione z budżetu miasta. Na ten cel przeznaczono ok. 60 tyś złotych. W planach są jeszcze inne nasadzenia, które zostaną zrealizowane w następnej kolejności.

źródło: miastoturek.pl

Pyszna rywalizacja, czyli „Masterchef po niemiecku...
„Wyprawa na 3 K:Kariera Kompetencje Kreatywność”, ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Zibi w środa, 20 października 2021 21:05

Nie wierzę temu panu w ciemnych okularach, już raz sadził dęby z młodzieżą gimnazjalną, aby je później usunąć, bo park kultury i rozrywki planuje zrobić w parku zieleni. Wstydził bym się na jego miejscu.

Nie wierzę temu panu w ciemnych okularach, już raz sadził dęby z młodzieżą gimnazjalną, aby je później usunąć, bo park kultury i rozrywki planuje zrobić w parku zieleni. Wstydził bym się na jego miejscu.
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.