Więcej pieniędzy na miejski program wymiany pieców

wymiana pieców

Na minionej sesji Rada Miejska Turku podjęła uchwałę, dzięki której zwiększyła o 40 tys. zł pulę pieniędzy przeznaczoną na dofinansowanie do miejskiego programu wymiany pieca na niskoemisyjne źródła ciepła.

W ramach dofinansowania mieszkańcy mogli starać się o wsparcie na zadania polegające na wymianie istniejącego pieca na niskoemisyjne źródła ciepła, takie jak: podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub gazowej, ogrzewanie gazowe, olejowe i elektryczne, pompy ciepła, zakup wysokosprawnych kotłów na paliwa stałe.

Na ten cel można było pozyskać dotację w wysokości 4 tys. zł dla przedsięwzięć polegających na przyłączeniu do miejskiej sieci ciepłowniczej lub gazowej i 3 tys. zł na pozostałe inwestycje.

Program cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego dołożono środków na jego realizację. Kwota 80 tys. zł została zwiększona do 120 tys. zł.

Łącznie do urzędu wpłynęło ponad 60 wniosków. Do końca czerwca planowane jest podpisanie umów z wszystkimi osobami, którym zostały przyznane dotacje. Informacji w tej sprawie udzielają pracownicy Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego w Turku pod numerem telefonu 63 289 61 72.

źródło: miastoturek.pl

"Na Drodze - Patrz i Słuchaj"
Fontanna w Turku nieczynna

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.