Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wiedza i praktyka, która ratuje życie. Szkolenie z zasad pierwszej pomocy w KP PSP w Turku

Szkolenie Pierwszej Pomocy

Ogrom wiedzy i praktyki, wyjątkowa atmosfera oraz ogromne doświadczenie. Właśnie tak wyglądało szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbyło się w sobotę, 3 czerwca w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

Niezwykle ważne jest umieć odpowiednio postępować w chwilach zagrożenia życia, dlatego warto było wziąć udział w inicjatywie. Szkolenie zorganizowane przez fundację „Złota Godzina” cieszyło się ogromnym powodzeniem. Udział wzięły w nim 72 osoby, a przekrój wiekowy był ogromny. Pomagać innym uczyły się zarówno dzieci, jak i dorośli.

W czterech punktak odbywały się szkolenie z zakresu wiedzy teoretycznej, pierwsza pomoc osobie dorosłej, pierwsza pomoc dziecku oraz pomoc osobom poszkodowanym w wypadku.
Uczestnicy wydarzenia wiedzę chłonęli cały dzień. Było jednak warto. 14 ratowników pracujących na co dzień w Zespołach Ratownictwa Medycznego w Turku, Gnieźnie, Poznaniu, Koninie oraz Łodzi przekazali niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną wszystkim uczestnikom kursu. W pracy pomagały natomiast przedmioty używane w ratowaniu życia.

Organizatorzy zapewnili ciepły posiłek, przekąski oraz kawę i herbatę.

W podsumowaniu kursu wzięli udział jego organizatorzy, starosta turecki Dariusz Kałużny, zastępca komendanta PSP w Turku Arkadiusz Janaszkiewicz oraz zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego. Pogratulowali oni nowo nabytej wiedzy i przekazali dyplomy na ręce uczestników szkolenia.

W realizację wydarzenia zaangażowali się wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik, Starostwo Powiatowe w Turku, Unicorn Turek, Piekarnia Muchlin, v-ce przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Jan Smak, radna Powiatu Tureckiego Emilia Derucka- Kołata.

 

Riwiera Turecka, czyli plany ZE PAK na rekultywacj...
Czarne Owce najlepsze w Osiedlowym Turnieju Piłki ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - and w poniedziałek, 05 czerwca 2023 09:36

Paweł, napis na koszulce... sztos

Paweł, napis na koszulce... sztos :)
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.