Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wielkanoc na służbie

Wielkanoc na służbie

Ponad 100 żołnierzy z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 200 z wojsk operacyjnych, spędziło Święta Wielkanocne na służbie, by pomagać w walce z pandemią COVID-19. Tym razem terytorialsi wykonywali w święta wymazy w ramach punktu Test&GO i przyszpitalnych punktów wymazowych oraz ponownie „Łączyli na Święta”. Z kolei 151.blp ze Skwierzyny rozpoczął szczepienia żołnierzy.

TEST&GO przy stadionie Lecha

Nawet na chwilę nie przestał działać mobilny punkt TEST&GO przy ulicy Bułgarskiej, który od października zagościł w Poznaniu na stałe. Kierowcy i pasażerowie mogli zbadać się na obecność koronawirusa metodą „drive-thru” (bez wysiadania z auta) również podczas świąt. Przez cały czas funkcjonowanie „drive thru” zabezpieczają żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu, który wchodzi w skład 12 WBOT. W okresie Świąt Wielkanocnych, terytorialsi wykonali w ramach TEST&GO i PPW ponad 7800 wymazów.

Lubuscy terytorialsi rozpoczęli szczepienia przeciw COVID-19

W Wielką Sobotę rozpoczęły się szczepienia żołnierzy 151 blp ze Skwierzyny, preparatem Astra Zeneca. W sobotę, pierwszą dawką preparatu zaszczepiło się 106 żołnierzy skwierzyńskiego batalionu.
„Kluczową kwestią jest szybkość szczepienia wszystkich żołnierzy, których służba związana jest z ryzykiem zakażenia dlatego, że codziennie aktywnie walczą z koronawirusem i pomagają w opiece nad chorymi” – tłumaczy płk Rafał Miernik – dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w której skład wchodzi 151blp.
Lubuskich terytorialsów szczepili medycy 105. Szpitala Kresowego w Żarach.

Wielkopolska „Dwunastka” ponownie „Łączyła na Święta”

Pierwsza edycja projektu spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem, więc żołnierze postanowili również w te święta pomóc seniorom zakażonym koronawirusem, skontaktować się z bliskimi. Wideorozmowa zdecydowanie różni się od zwykłego połączenia telefonicznego, bo pozwala zobaczyć rodzinę po drugiej stronie i dostrzec emocje. Tym razem akcja prowadzona była w izolatorium Ikar, gdzie żołnierze pomagają medykom w opiece nad zakażonymi pacjentami oraz w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.

Osoby starsze, które przebywają w izolacji i nie do końca radzą sobie z nowościami technologicznymi, mogą czuć się nieco osamotnione z powodu braku kontaktu wizualnego z rodziną. Ten projekt jest skierowany właśnie do nich. Gdy łączymy seniorów z bliskimi, widzimy na ich twarzach uśmiech oraz wzruszenie i to po obu stronach – mówi st. szer. Michał Misiorny, żołnierz 12 WBOT, który w pandemii pełni służbę w izolatorium Ikar.
Po raz pierwszy, akcję „Łączymy na Święta” żołnierze zorganizowali w święta Bożego Narodzenia. Łączenia odbyły się z użyciem wojskowych tabletów.

kpt. Marcin MISIAK, ppor. Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA
foto: DWOT/12 WBOT


View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/wielkanoc-na-sluzbie#sigProIde6c8181588

Nie ma taryfy ulgowej. Mandaty za łamanie obostrze...
Władysławów: Nagrodzono najpiękniejsze palmy i pis...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - rezerwa w wtorek, 06 kwietnia 2021 08:35

Czy nasz portal musi publikować te durne, propagandowe teksty o wojsku Macierewicza? Tu jest Turek a nie Skwierzyna i nie interesuje nas ich szczepienie! Jeżeli jest takie wojsko jak poziom sekcji propagandowej jednostki, to broń nas Panie przed takim wojskiem!!!! Aktywnie walczą z coronawirusem - niby na jakim froncie i jaką bronią? Won z naszego portalu!!!

Czy nasz portal musi publikować te durne, propagandowe teksty o wojsku Macierewicza? Tu jest Turek a nie Skwierzyna i nie interesuje nas ich szczepienie! Jeżeli jest takie wojsko jak poziom sekcji propagandowej jednostki, to broń nas Panie przed takim wojskiem!!!! Aktywnie walczą z coronawirusem - niby na jakim froncie i jaką bronią? Won z naszego portalu!!!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.