Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wielki sukces turkowskiej oświaty

Image_1

Szkoły z naszego Miasta znalazły się w czołówce najlepszych szkół Wielkopolski. Wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego są potwierdzeniem profesjonalizmu edukacyjnego grona pedagogicznego oraz mozolnej i wytrwałej pracy gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz ich rodziców.

Udowodniły to opublikowane na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu wyniki egzaminu gimnazjalnego, jaki uczniowie pisali w kwietniu tego roku. Egzamin gimnazjalny sprawdzają zewnętrzni egzaminatorzy. Podzielony jest na 3 części: humanistyczną, przyrodniczą-matematyczną oraz językową.

Z historii i WOS turkowscy gimnazjaliści zajęli 3 miejsce w Wielkopolsce wśród miast powiatowych (wyprzedza nas tylko Poznań i Gniezno), oraz 9 miejsce wśród wszystkich 226 wielkopolskich gmin. Egzamin z języka polskiego uplasował turkowskie gimnazja na 1 miejscu w Wielkopolsce wśród miast powiatowych i 12 wśród wszystkich gmin w województwie. Również przedmioty przyrodnicze dały nam wysokie miejsca: 4 miejsce wśród miast powiatowych i 13 spośród wszystkich gmin Wielkopolski. Wynik wiedzy matematycznej dał Turkowi 3 miejsce wśród miast powiatowych (wyprzedza nas tylko Poznań i Września) oraz 25 wśród wszystkich gmina w Wielkopolsce (w latach poprzednich było to miejsce około 45).
Równie wysokie wyniki gimnazjaliści osiągnęli z egzaminów językowych. Wynik z języka angielskiego na poziomie podstawowym dał nam 3 miejsce wśród miast powiatowych i 12 miejsce spośród wszystkich gmin w województwie. Z kolei wynik z angielskiego na poziomie rozszerzonym uplasował Turek na 2 miejscu wśród miast powiatowych (przed nami jest tylko Poznań) oraz 13 miejsce wśród wszystkich gmina Wielkopolski. Noty osiągnięte z języka niemieckiego na poziomie podstawowym dał naszemu miastu 1 miejsce w Wielkopolsce spośród miast powiatowych, oraz 7 w klasyfikacji wszystkich gmin. Z kolei wynik języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym uplasował turkowskie szkoły na 5 miejscu w Wielkopolsce wśród miast powiatowych oraz 18 miejsce spośród wszystkich wielkopolskich gmin.

Tak wysokie wynik szkół prowadzonych przez Miasto Turek są potwierdzeniem, że oświata w Turku jest na najwyższym poziomie. Egzamin pisali bowiem uczniowie, którzy przed trzema laty osiągali średnie wynik na sprawdzianie szóstoklasisty, a teraz znaleźli się w czołówce najlepszych w Wielkopolsce. To potwierdzenie, że zastosowane w Turku rozwiązania oświatowe w pełni wykorzystają potencjał grona pedagogicznego szkół oraz bazę lokalową, która daje szansę pełnego rozwoju zdolności i umiejętności dzieci i młodzieży. Nie byłoby też takiego efektu gdyby nie wspólna praca uczniów i ich rodziców, kadry pedagogicznej i wszystkich pracowników oświaty.

Image 1

Seminarium z Kai WMC SAMUI i Rafałem Simonidesem
Koniec nauki, czas wakacji

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.