Wielkopolscy Terytorialsi zaprezentują się w Turku

Terytorialsi

Już w najbliższy piątek, przedstawiciele 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą gośćmi Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku.

Spotkanie odbędzie się 30 listopada o godz. 11.40 w auli szkoły przy ul. Milewskiego 3B. Tym razem jednak przedstawiciele brygady nie będą opowiadać o planach budowania formacji, ale o tym jak przebiegał proces szkoleniowy w pierwszych grupach ochotników. Na spotkanie przyjadą jedni z pierwszych żołnierzy terytorialnej służby wojskowej Wielkopolski, którzy zasilają dotychczas uruchomione bataliony i opowiedzą o swojej drodze rekrutacji, trudach szkolenia i motywacji, jaka kierowała nimi przed wstąpieniem w szeregi struktur WOT.

Zaplanowana prelekcja w pierwszej odsłonie będzie miała formę wykładową, druga pozwoli udzielić odpowiedzi na ewentualne pytania wszystkim przybyłym na prelekcję. Z pewnością będą w nim uczestniczyli również zaproszeni uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Turku oraz przedstawiciele samorządu lokalnego.
 
Przykona: Nowy wóz bojowy dla OSP
Pijany kierowca autobusu szkolnego przewoził dziec...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 listopada 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.