Wielkopolskie obchody Dnia Strażaka z upominkami dla jednostek z powiatu tureckiego

OSP Międzylesie

W sobotę, 13 maja strażacy z całego województwa wielkopolskiego świętowali w Słupcy Dzień Strażaka. Podczas uroczystych obchodów nie zabrakło również delegacji jednostek z powiatu tureckiego. Cztery jednostki otrzymały upominki w postaci wyposażenia niezbędnego w akcjach ratunkowych.

Celebrację swojego święta druhowie i zaproszeni goście rozpoczęli od mszy świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka. Wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego reprezentował zastępca bryg. Robert Natunewicz. W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele komend powiatowych PSP. Turkowskich strażaków reprezentował bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz, a także Jarosław Pasik i Grzegorz Ciesielski oraz kapelan strażaków ks. Antoni Janicki. Nie zabrakło również pocztów sztandarowych z powiatu tureckiego.

Podczas Wojewódzkich i Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka jednostkom z powiatu tureckiego wręczono upominki ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie. Druhowie z Grąbkowa w gminie Malanów otrzymali defibrylator AED. Do OSP Tuliszków trafił zestaw PT 1200, a OSP Marianów (gmina Kawęczyn) oraz OSP Międzylesie (gmina Władysławów) wzbogaciły się o torby ratownictwa medycznego.

fot. twojaslupca.pl

Dzień Bibliotekarza w Powiecie Tureckim
Malanów: Nowa droga z Kotwasic do Dziadowic oddana...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.