Wiemy, kto ma szansę zostać dyrektorem MDK

Miejski Dom Kultury w Turku

Znana jest już lista kandydatów którzy powalczą o fotel dyrektora MDK w Turku. Po rozpatrzeniu ofert do dalszego etapu zakwalifikowały się trzy osoby. Wśród nich jest opiekunka sekcji plastycznej z MDK, muzyk oraz dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury.

Na początku miesiąca miasto ogłosiło konkurs na nowego dyrektora tej jednostki, który zastąpić ma Bożenę Cesarz. Do jego zadań należeć będzie m.in. realizacja celów i zadań statutowych oraz realizacja przedstawionego programu działania Miejskiego Domu Kultury w Turku, gospodarowanie środkami finansowymi przeznaczonymi na realizację zadań, podejmowanie decyzji dotyczących rozwoju lub zmian w jednostce czy też współpraca z instytucjami kultury, organizacjami i innymi placówkami wpierającymi rozwój kulturalno-oświatowy mieszkańców.

Jakie wymagania postawiono kandydatom? Osoby starające się o stanowisko dyrektora MDK muszą mieć polskie obywatelstwo, ukończone wyższe studia, co najmniej pięcioletni staż pracy oraz nie mogą być karane. Jak czytamy w ogłoszeniu - stan zdrowia kandydata musi pozwalać na zatrudnienie na stanowisku kierowniczym. Wśród dodatkowych wymagań znajdziemy zapisy m.in. o posiadaniu specjalistycznego wykształcenia w zakresie zarządzania/zarządzania instytucjami kultury, a także znajomość obowiązujących przepisów w zakresie funkcjonowania instytucji kultury, bezpieczeństwa imprez masowych, mienia komunalnego i finansów publicznych, doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, znajomość lokalnych i krajowych środowisk twórczych, umiejętność zarządzania projektami z zakresu kultury, w szczególności tworzenia i upowszechniania różnych dziedzin kultury oraz sztuki profesjonalnej i amatorskiej oraz jej promocji oraz np. umiejętność obsługi komputera.

Termin składania ofert minął 6 września. Etap formalny przeszło troje kandydatów. Są nimi Katarzyna Cieślak z Turku, która od wielu lat opiekuje się sekcja plastyczną w Miejskim Domu Kultury, muzyk Paweł Siwiński na co dzień uczący w Państwowej Szkole Muzycznej w Turku oraz Nina Kropidłowska- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Wozownia” w Kolnicy.

Ile jest wiedzy w toruńskim Młynie?
Wideo: Wielkopolski biznes w dyskusji nad gospodar...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.