Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Konkurs „Pięknieje Wielkopolska Wieś” rozstrzygnięty. Gminy z powiatu tureckiego otrzymają dotacje

Flagowy konkurs Wielkopolskiej Odnowy Wsi został rozstrzygnięty. Do tegorocznej, XIV już edycji konkursu złożono 278 projektów, które zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym zgodnie z regulaminem konkursu. Do oceny merytorycznej zakwalifikowano 239 projektów. Dofinansowania otrzyma aż sześć gmin z powiatu tureckiego.

Czytaj dalej
  5 komentarze
5 komentarze

Swojsko i smacznie, czyli kulinarna strona powiatowej majówki

Pierś z gęsi w sosie żurawinowym i młodą kapustą oraz rosół z gęsi z przecieranymi kluskami - to danie w wykonaniu Wyszyńskich Kasztelanek podbiło podniebienia jury i przyniosło gospodyniom zwycięstwo w VI Kulinariach Powiatu Tureckiego. 
 
Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

Trwa Majówka Powiat Tureckiego. Zapraszamy!

Zachwyca smakami, kolorami i niepowtarzalną atmosferą! Majówka Powiatu Tureckiego trwa, a chętnych, by wziąć w niej udział nie brakuje. Jeszcze teraz zapraszamy do Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Z całą pewnością nie będzie zawodu.

Czytaj dalej
  6 komentarze
6 komentarze

TUREK ROLNICY: Drodzy mieszkańcy Powiatu Tureckiego…

W najbliższą środę 20 marca w naszym powiecie odbędą się kolejne protesty rolników polegające na blokowaniu dróg. Jest to jedyna forma jaka nam pozostała do wyrażenia swojego niezadowolenia i obawy dla naszej przyszłości. Czujemy się odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego społeczeństwa i wypełniamy to zadanie najlepiej jak tylko potrafimy, a cały sektor produkcji żywności stanowi ważny dział gospodarki narodowej, o dużych zdolnościach konkurencyjnych w skali Unii Europejskiej.

Czytaj dalej
  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Czy rząd chce zrobić rolników „w bambuko”? Protesty w kilku miejscowościach

Czekamy na ministra i wiceministra. Oni myślą, co zrobić, szukają ekspertów i mówią , że za trzy tygodnie coś się wyjaśni. Zobaczymy co będzie dalej, boimy się, że będą nas przeciągali i może uda się zrobić nas w bambuko - mówią rolnicy z powiatu tureckiego, którzy w piątek, 15 marca kolejny raz wyjechali swoimi maszynami na ulice. Protesty odbywały się w kilku miejscowościach.

Czytaj dalej
  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Rolnicy rozszerzają protesty. Blokady w Kowalach Pańskich i Władysławowie

Protesty rolników w całej Polsce nie słabną. Po blokadach w Turku przyszedł czas na strajki w Kowalach Pańskich (gm. Kawęczyn). Zapowiedziano także zgromadzenie publiczne we Władysławowie.

Czytaj dalej
  8 komentarze
Etykiety:
8 komentarze

Gm. Turek: Wyjątkowy sukces Koła Gospodyń Wiejskich " Nasze Żuki" w Żukach

W sobotę 9 marca delegacja Koła Gospodyń Wiejskich "Nasze Żuki" w Żukach w składzie Bożena Świtaj, Kinga Trzmielewska, Aleksandra Walkowska, Ewelina Janiszewska, Dorota i Leszek Sylwestrzakowie przyjechała do Rychtala na finał „Konkursu z jajem na potrawę i palę Wielkanocną” organizowanego z inicjatywy Krzysztofa Grabowskiego -wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Ciągnik wraz z osprzętem zasilił park maszynowy gminy

Kupiłem czarny ciągnik, śpiewał swego czasu zespół Blenders. Nie czarny a czerwono-czarny traktor wraz z osprzętem nabyła Gmina Malanów w ramach zadania „Zakup sprzętu na potrzeby utrzymania terenów zielonych w Bibiannie”. Inwestycja została dofinansowana w ramach VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych kwotą 500.000,00 zł.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Forum Rolnicze z protestem rolników w tle

Postulaty protestujących rolników zdominowały zorganizowane już po raz XVII Forum Rolnicze organizowane w Kaczkach Średnich. Przed budynkiem stanęła przyczepa z obornikiem, a na sali toczyła się burzliwa dyskusja.

Czytaj dalej
  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Kolejny protest rolników. Następny w Warszawie

Hymn narodowy, biało-czerwone flagi i hasła, w których nie przebierano w słowach - tak wyglądał kolejny już protest rolników z powiatu tureckiego. Przez kilka godzin maszyny rolnicze spowalniały ruch w rejonie ronda im. Romana Dmowskiego w Turku.

Czytaj dalej
  6 komentarze
6 komentarze

Rolnicy znów wstrzymają ruch. Kolejny protest we wtorek

Na wtorek, 20 lutego zaplanowano kolejny protest rolników z powiatu tureckiego. Strajk ma potrwać blisko pięć godzin. 
Czytaj dalej
  12 komentarze
12 komentarze

Rekordowe gremium i nowe władze, czyli zebranie Powiatowego Koła Związku Hodowców Koni Wielkopolskich

Członkowie Powiatowego Koła Związku Hodowców Koni Wielkopolskich jak co roku spotkali się, by podsumować rok ubiegły oraz przedstawić plany na czas najbliższy. Oprócz tego wybrany został nowy zarząd.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

„Forum Rolnicze Powiatu Tureckiego 2024”

Już po raz 17. Wielkopolska Izba Rolnicza, wraz z partnerami instytucjonalnymi i społecznymi, organizuje cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych pod nazwą „Wielkopolskie Fora Rolnicze”. O patronat nad forami, tradycyjnie wystąpiliśmy do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a ponadto – do Wojewody Wielkopolskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Stanisława i Tomasz Kaźmierczakowie Rolnikami Roku Powiatu Tureckiego

Każdego roku podczas Spotkania Noworocznego  przyznawany jest tytuł Rolnika Powiatu Tureckiego. Tym tytułem zostali wyróżnieni 9 lutego Stanisława i Tomasz Kaźmierczakowie z miejscowości Dzierzbotki w gminie Kawęczyn.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Protestujący rolnicy spotkali się z samorządowcami

Rolnicy, którzy przez kilka godzin protestowali wstrzymując ruch na turkowskich ulicach pojawili się także na noworocznym spotkaniu samorządu powiatu tureckiego. W krótkim wystąpieniu wygłosili swoje najważniejsze postulaty.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Robimy to dla NAS WSZYSTKICH! Rolnicy protestują i blokują drogi

Kierowcy, którzy dziś około południa poruszali się po Turku musieli liczyć się z utrudnieniami. Ruch wstrzymywało kilkadziesiąt ciągników i maszyn rolniczych. To wyraz protestu m.in,. przeciwko stanowisku Unii Europejskiej w sprawie handlu z Ukrainą. 
Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Tureckiego

W czwartek 12 października w hali sportowej w Turku przy ulicy Parkowej 3 odbyło się I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Tureckiego, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem członkiń i członków Kół Gospodyń Wiejskich organizowane przez nową jednostkę budżetową Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego- Wielkopolskie Samorządowe Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Na święto pyry zapraszamy do Liskowa!

Wykopałeś gigantyczną pyrę? Znasz przepis na pysze danie z pyry? Mamy dla Ciebie konkurs z nagrodami!

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Konferencja "Permakultura - Transfer i Wymiana Wiedzy Na Obszarach Wiejskich"

26 września w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich zorganizowana została konferencja podsumowująca projekt „Permakultura – Transfer i wymiana wiedzy na obszarach wiejskich”. Prelegentami konferencji byli Pani Magdalena Ciołek – Prezes Stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R., Pan Sławomir Gacka – właściciel firmy ProBiotics Polska, Pan Przemysław Lecyk – broker innowacji Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oddział w Poznaniu oraz Pani Małgorzata Wawrzyniak – lokalny, certyfikowany producent.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kałużny ponownie przewodniczącym Izby Rolniczej w Turku

Pod koniec września miało miejsce pierwsze posiedzenie Rady Powiatowej WIR w Turku. Członkowie Rady VII kadencji ze swojego grona, w głosowaniu tajnym, wybrali przewodniczącego oraz delegata na Walne Zgromadzenie WIR.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.