Kolejny protest rolników. Następny w Warszawie

Hymn narodowy, biało-czerwone flagi i hasła, w których nie przebierano w słowach - tak wyglądał kolejny już protest rolników z powiatu tureckiego. Przez kilka godzin maszyny rolnicze spowalniały ruch w rejonie ronda im. Romana Dmowskiego w Turku.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Rolnicy znów wstrzymają ruch. Kolejny protest we wtorek

Na wtorek, 20 lutego zaplanowano kolejny protest rolników z powiatu tureckiego. Strajk ma potrwać blisko pięć godzin. 
Czytaj dalej
  10 komentarze
10 komentarze

Rekordowe gremium i nowe władze, czyli zebranie Powiatowego Koła Związku Hodowców Koni Wielkopolskich

Członkowie Powiatowego Koła Związku Hodowców Koni Wielkopolskich jak co roku spotkali się, by podsumować rok ubiegły oraz przedstawić plany na czas najbliższy. Oprócz tego wybrany został nowy zarząd.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

„Forum Rolnicze Powiatu Tureckiego 2024”

Już po raz 17. Wielkopolska Izba Rolnicza, wraz z partnerami instytucjonalnymi i społecznymi, organizuje cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych pod nazwą „Wielkopolskie Fora Rolnicze”. O patronat nad forami, tradycyjnie wystąpiliśmy do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a ponadto – do Wojewody Wielkopolskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Stanisława i Tomasz Kaźmierczakowie Rolnikami Roku Powiatu Tureckiego

Każdego roku podczas Spotkania Noworocznego  przyznawany jest tytuł Rolnika Powiatu Tureckiego. Tym tytułem zostali wyróżnieni 9 lutego Stanisława i Tomasz Kaźmierczakowie z miejscowości Dzierzbotki w gminie Kawęczyn.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Protestujący rolnicy spotkali się z samorządowcami

Rolnicy, którzy przez kilka godzin protestowali wstrzymując ruch na turkowskich ulicach pojawili się także na noworocznym spotkaniu samorządu powiatu tureckiego. W krótkim wystąpieniu wygłosili swoje najważniejsze postulaty.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Robimy to dla NAS WSZYSTKICH! Rolnicy protestują i blokują drogi

Kierowcy, którzy dziś około południa poruszali się po Turku musieli liczyć się z utrudnieniami. Ruch wstrzymywało kilkadziesiąt ciągników i maszyn rolniczych. To wyraz protestu m.in,. przeciwko stanowisku Unii Europejskiej w sprawie handlu z Ukrainą. 
Czytaj dalej
  2 komentarze
2 komentarze

I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Tureckiego

W czwartek 12 października w hali sportowej w Turku przy ulicy Parkowej 3 odbyło się I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Tureckiego, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem członkiń i członków Kół Gospodyń Wiejskich organizowane przez nową jednostkę budżetową Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego- Wielkopolskie Samorządowe Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Na święto pyry zapraszamy do Liskowa!

Wykopałeś gigantyczną pyrę? Znasz przepis na pysze danie z pyry? Mamy dla Ciebie konkurs z nagrodami!

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Konferencja "Permakultura - Transfer i Wymiana Wiedzy Na Obszarach Wiejskich"

26 września w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich zorganizowana została konferencja podsumowująca projekt „Permakultura – Transfer i wymiana wiedzy na obszarach wiejskich”. Prelegentami konferencji byli Pani Magdalena Ciołek – Prezes Stowarzyszenia Turkowska Unia Rozwoju – T.U.R., Pan Sławomir Gacka – właściciel firmy ProBiotics Polska, Pan Przemysław Lecyk – broker innowacji Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oddział w Poznaniu oraz Pani Małgorzata Wawrzyniak – lokalny, certyfikowany producent.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kałużny ponownie przewodniczącym Izby Rolniczej w Turku

Pod koniec września miało miejsce pierwsze posiedzenie Rady Powiatowej WIR w Turku. Członkowie Rady VII kadencji ze swojego grona, w głosowaniu tajnym, wybrali przewodniczącego oraz delegata na Walne Zgromadzenie WIR.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Pełen wiedzy i przyjemności Dzień Kukurydzy

Po raz kolejny już w gminie Kawęczyn odbył się Dzień Kukurydzy. Przybyli na wydarzenie mieszkańcy mieli okazję dowiedzieć się między innymi jakie są nowości odmianowe w produkcji kukurydzy, czym charakteryzują się poszczególne odmiany czy na czym polega prawidłowe nawożenie. Atrakcji jednak było znacznie więcej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Dzień Kukurydzy z pokazami i poradami

O tym jakie są nowości odmianowe w produkcji kukurydzy, jak dobrać odpowiednie odmiany do warunków gospodarstwa i jak chronić uprawy dowiedzieli się uczestnicy Dnia Kukurydzy w Wojciechowie (gm. Kawęczyn). Na gości czekało wiele niespodzianek.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Uroczyste zakończenie żniw, czyli Dożynki Powiatowo- Gminno- Parafialne w Tuliszkowie

Uroczystym zakończeniem żniw są dożynki, czyli radosny obrzęd podczas którego dokonuje się złożenia właścicielowi pola tego wszystkiego, co dała matka ziemia w czasie pracy żniwnej. W tym roku Dożynki Powiatowo- Gminno- Parafialne odbyły się w Tuliszkowie. Właśnie tam zebrali się mieszkańcy, rolnicy, przedstawiciele samorządów i instytucji z terenu całego powiatu tureckiego.

Czytaj dalej
  4 komentarze
4 komentarze

Kawęczyn: Udka z kaczki z wyróżnieniem w Bitwie Regionów

Udka z kaczki podane z puree i sałatką z buraczków przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Marianki z Marianowa (gm. Kawęczyn) zdobyły uznanie w oczach jury II etapu Bitwy Regionów. Gospodynie za swoje popisowe danie otrzymały wyróżnienie.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Zapraszamy na Dożynki Powiatowo- Gminno – Parafialne do Tuliszkowa

Wszystkich mieszkańców Powiatu Tureckiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dożynkach Powiatowo- Gminno- Parafialnych. W tym roku odbędą się one na Stadionie Miejskim w Tuliszkowie. Po tradycyjnej części oficjalnej organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji oraz niespodzianek.

Czytaj dalej
  5 komentarze
5 komentarze

Od ziarenka do bochenka. Dożynkowy chleb podzielony w Cisewie Małym

- Cieszę się niezmiernie, że możemy po raz kolejny uczestniczyć w tym pięknym polskim święcie- dożynkach. Zgodnie z prastarą tradycją po zakończeniu żniw spotykamy się na naszym gminno- miejskim święcie plonów, aby dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory, szczęśliwy przebieg prac żniwnych i opiekę, a rolnikom za ich ciężką pracę dzięki której na naszych stołach nie brakuje chleba- mówił wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk podczas Dożynek Gminno- Miejsko- Parafialnych, które w tym roku odbyły się w miejscowości Cisew. Było pięknie, kolorowo i ze smakiem. Dopisała również pogoda oraz nastroje wszystkich uczestników wydarzenia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Podziękowanie za pracę i trud

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. Tradycyjnie dziękczynienie za plony stanowi symboliczne zakończenie żniw i czas odpoczynku po wytężonej pracy. Gospodarze z gminy Władysławów dziękowali za zbiory w niedzielę, 27 sierpnia.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Starostami dożynek powiatowych będą gospodarze ze Smaszewa i Wróbliny

W środę, 23 sierpnia do honorowych gospodarzy dożynek z zaproszeniem udali się Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz reprezentujący Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszkòw Krzysztofa Romana - Dyrektor MGOK w Tuliszkowie Mirosław Rojek.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Dożynkowa niedziela w powiecie tureckim

Przed nami kolejny weekend obfitujący w dożynki. Tym razem w niedzielę, 27 sierpnia organizuje je Gmina Turek, Miasto Turek oraz Gmina Władysławów. Jak zawsze organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji oraz gwarantują wiele smacznych niespodzianek.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.