Rolniku! Składaj wnioski za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus

Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Weź udział w konkursie kulinarnym dla Kół Gospodyń Wiejskich

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2021 roku. Oczarujcie jury waszą energią, doświadczeniem kulinarnym i podzielcie się historią przepisu.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Podsumowanie akcyzy dla rolników

Zakończyło się przyjmowanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w pierwszym terminie. W tym okresie producenci rolni z terenu Gminy Malanów złożyli 415 wniosków na łączną kwotę 298 802,803 zł. Wnioski składano od 1 lutego do 1 marca 2021 roku.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Ruszyła IX edycja konkursu dla organizacji pozarządowych

Można składać oferty na realizację zadań publicznych w ramach kolejnej edycji otwartego konkursu ofert pn. „Nasza wieś, naszą wspólna sprawą”.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

XVIII edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Już po raz XVIII Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa organizuje konkurs pod nazwą Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Po raz kolejny w Turku protestują rolnicy. Tym razem bez rozmachu

Na ulice Turku po raz kolejny w tym roku swoimi traktorami wyjechali rolnicy. Jak poprzednio protest skupia się głównie na rondzie Dmowskiego przy Urzędzie Skarbowym. Za każdym kolejnym razem coraz mniej maszyn bierze w nim udział.

Czytaj dalej
  3 komentarze
3 komentarze

Jak wyłączyć ziemię z obwodu łowieckiego i zakazać polowań? DZIAŁAJ TERAZ, zostało mało czasu!

- Konsultacje społeczne w woj. wielkopolskim: uwagi można składać tylko do 11 grudnia 2020 r.
- Link do obwieszczenia Urzędu Marszałkowskiego: https://bip.umww.pl/292---k_86---ogloszenie-o-sporzadzeniu-projektu-uchwaly-sejmiku

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

„Bezpieczna praca jesienią i zimą w gospodarstwach rolnych”

Praca rolnika uzależniona jest w szczególny sposób od pory roku oraz pogody. Bywają okresy, w których rolnik wykonuje kilka lub kilkanaście różnorodnych czynności w ciągu doby przy zmieniającej się aurze. Wiele z tych prac rolnik wykonuje na otwartej przestrzeni i tym samym jest narażony na zagrożenia związane ze zmiennością pogody. Jesień i zima są okresami kiedy rolnicy pracujący na powietrzu – narażeni są na działanie zmiennych i niskich temperatur.

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Strajk rolników. W Turku skromniej niż ostatnio

Po raz kolejny rolnicy w całej Polsce wyjechali swoimi traktorami na drogi, żeby zamanifestować swoje niezadowolenie dla polityki rolnej rządu Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem jednak na rondzie Dmowskiego w Turku było zdecydowanie mniej rolniczych aktywistów.

Czytaj dalej
  8 komentarze
Etykiety:
8 komentarze

Wideo: „Dzisiaj my jutro WY”, czyli rolnicy protestują

­„Dzisiaj my jutro WY” - to hasło towarzyszy odbywającemu się dziś (7 października) protestowi rolników. Ich sprzeciw budzi m.in. piątka dla zwierząt. W Turku, w ramach akcji maszyny rolnicze blokują rondo im. Dmowskiego, na styku drogi wojewódzkiej nr 470 z drogą krajową nr 72.

Czytaj dalej
  36 komentarze
Etykiety:
36 komentarze

Tuliszków: Piętno pięknieje!- w ramach X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”

W Piętnie trwają prace związane z realizacją projektu „Oczyszczanie stawu oraz zagospodarowanie terenu w miejscowości Piętno”. Piętno pięknieje!

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Pszczelarz doceniony i wyróżniony

Pan Stanisław Jesiołowski z Władysławowa został wyróżniony przez Polski Związek Pszczelarski, statuetką ks. dr. Jana Dzierżonia zwanego „ojcem współczesnego pszczelarstwa”. To najwyższe wyróżnienie przyznawane, które otrzymują tylko wyjątkowo zasłużeni pszczelarze.
Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Bogumiła i Arkadiusz Golczyńscy zasłużeni dla rolnictwa

Od gratulacji dla Bogumiły i Arkadiusza Golczyńskich z Russocic rozpoczęła się wtorkowa (22 września) sesja rady powiatu tureckiego. Państwo Golczyńscy zostali bowiem wyróżnieni odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa” przez ministra Krzysztofa Ardanowskiego.

Czytaj dalej
  10 komentarze
10 komentarze

„Koło ARiMR – w sercu wsi”. Weź udział w konkursie

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Koło ARiMR – w sercu wsi” nad którym patronat objął Tomasz Nowakowski. Wystarczy nakręcić krótki film obrazujący sposoby wykorzystania przez KGW otrzymanej przez ARiMR pomocy finansowej.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Gm.Turek: Henryk Zagozda „Sołtysem Roku 2019”

Konkurs „Sołtys Roku 2019” ma na celu zaprezentowanie oraz docenienie osób zaangażowanych w rozwój małych miejscowości. Z całą pewnością taką osobą jest Henryk Zagozda z Szadowa Księżego, którego praca i zaangażowanie po raz kolejny zostały docenione.

Czytaj dalej
  1 komentarz
1 komentarz

Gm.Turek: Gospodynie z Warenki zwyciężyły w konkursie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi

„Kuma kumie pomóc umie! Solidarni w zdrowiu i chorobie” - konkurs pod takim hasłem ogłosił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Pierwszą nagrodę jury przyznało Kołu Gospodyń Wiejskich z Warenki (gmina Turek).

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Szanowni Rolnicy!

W związku z wymogami bezpieczeństwa dot. koronowirusa COVID - 19 uprzejmie informujemy, że od dnia 18 maja 2020 r. Biuro Agencji zostanie częściowo otwarte dla Rolników – Interesantów IRZ. Jednakże wszystkie wizyty należy umawiań u naszych Pracowników pod nr tel.: 632494713 lub nr tel.: 63-249-47-19

Czytaj dalej
  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

„Zawyżona poprzeczka.” Mlektur wybrał nowe władze

 W ubiegłym tygodniu odbyło się walne zgromadzenie członków Zrzeszenia Producentów i Dostawców Mleka „Mlektur”. Na spotkaniu w Restauracji „Finezja” w Kaczkach Średnich wybrano nowego prezesa oraz członków zarządu. Omówiono również bieżące sprawy i podsumowano 2019 rok.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa czeka na zgłoszenia do „Bitwy Regionów”

Po ogromnym sukcesie piątej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich zapraszamy do udziału w tegorocznej rywalizacji! Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Ogłaszamy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Turku informuje:

Czytaj dalej
  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.