Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

10 sołectw powiatu tureckiego wypięknieje dzięki dotacjom

solectwa

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zabezpieczył ponad 3,2 mln zł na realizację projektów w ramach szóstej edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Wśród projektów, które uzyskały rekomendację i dofinansowanie znalazło się 10 przygotowanych przez sołectwa z powiatu tureckiego.

Do ósmej już edycji konkursu zgłoszono 275 projektów, a ocenie merytorycznej poddano 252. Ostatecznie dofinansowanie na realizację swoich pomysłów uzyska 128 miejscowości z Wielkopolski. Wsparcie udzielane w ramach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” przeznaczone może być na niewielkie projekty, również inwestycyjne, które służą zagospodarowaniu przestrzeni publicznej na wsi. Bezzwrotna dotacja osiąga wartość od 10 do 30 tys. zł. Istotne jest jednak to, że dofinansowanie nie może przekraczać 70 proc. kosztów kwalifikowalnych. Środki można przeznaczyć na działania związane z zachowaniem i odtwarzaniem dziedzictwa kulturowego oraz przyrodniczego, a także kultywowanie tradycji lokalnych społeczności.

Z powiatu tureckiego wpłynęło łącznie 18 wniosków (z Brudzewa, Dobrej, Kawęczyna, Malanowa, Przykony, Tuliszkowa, Turku i Władysławowa), a 10 z nich znalazło się na liście projektów, które otrzymają dofinansowanie.

W gminie Dobra dotację w wysokości 10 tys. zł na organizację imprezy pod nazwą „Warsztaty ginących zawodów – tradycje lokalne wczoraj i dziś “Dzień Żniwiarza” otrzyma sołectwo Potworów, a Piekary taką samą kwotę będą mogły przeznaczyć na projekt Modernizacja świetlicy wiejskiej w Piekarach poprzez wykonanie prac remontowych – termomodernizacja budynku. Janiszew (gmina Brudzew) otrzyma 30 tys. na Zagospodarowanie terenu i zakup wyposażenia do miejscowej świetlicy wiejskiej. W gminie Kawęczyn po środku udało się sięgnąć sołectwom Żdżary i Chocim. Uda się dzięki temu zrealizować projekt „W Żdżarach rodzina na sportowo bo to zawsze zdrowo” (15 tys. zł) oraz „Dla Chocimia integracja to podstawa więc altana dobra sprawa” (30 tys. zł).  30 tys. zł otrzyma także sołectwo Miłaczew w gminie Malanów. Pozwoli to na modernizację tamtejszej świetlicy wiejskiej. W Smulsku (gmina Przykona) 27 tys. zł dofinansowania zasili budżet przewidziany na remont sanitariatów i schodów w świetlicy wiejskiej, a w Sarbicku (gmina Tuliszków) 29,5 tys. zł przeznaczone zostanie na utworzenie integracyjnego zakątka. Kowale Księże w gminie Turek otrzymają 15 tys. na budowę siłowni plenerowej, a Polichno (gmina Władysławów) dołoży ponad 29 tys. zł do remontu i wyposażenia świetlicy.
 

Bezkonkurencyjny Hubert Kozelan zwycięzcą Finału W...
O wolności i praworządności

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.