Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy

konkurs

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi oraz promowanie wiedzy o zasadach BHP w gospodarstwie rolnym, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza uczniów szkoły do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VIII i przebiega pod hasłem: „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJI UNIKAMY”.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie w dowolnej technice dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.
Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Kasy: www.krus.gov.pl.
Uprzejmie informujemy, iż chęć udziału uczniów szkoły w Konkursie należy zgłosić najpóźniej w do 28 lutego 2023 roku do Placówki Terenowej KRUS w Turku, pod numerami telefonu: 632804417 lub drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jako źródło wiedzy dla dzieci polecamy materiały kierowane do najmłodszych na stronie internetowej Kasy w zakładce Bezpieczne Dziecko w gospodarstwie rolnym, gdzie znajdują się m.in. kurs e-learningowy „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” oraz film pt. „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”.

Każda ze szkół, której uczniowie zgłoszą swój udział w konkursie najpóźniej do 31 marca 2023 roku powinna przekazać prace konkursowe do PT KRUS w Turku:
1) po trzy najlepsze prace z każdej kategorii wiekowej wraz z formularzami zgłoszeniowymi. Formularz stanowi załączniki do niniejszego pisma,
2) informację o liczbie uczestników konkursu, z podziałem na obie grupy wiekowe, według załączonego wzoru.

Zachęcając do udziału informujemy, że dla laureatów szczebla regionalnego, wojewódzkiego i centralnego konkursu przewidziano ciekawe nagrody rzeczowe.

Szczegóły: https://www.krus.gov.pl/index.php?id=2274

IV Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o ...
Brudzew: Przekazanie kamizelek odblaskowych

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.