Wideo: Rolnicy świętowali zakończenie żniw w Kolnicy

Dożynki w Kolnicy

W niedzielę, 26 sierpnia Park przy Gminnym Ośrodku Kultury „Wozownia” tętnił życiem. Właśnie tam mieszkańcy gminy Brudzew obchodzili Dożynki Gminne podczas których podziękowali za zebrane plony.

Początek uroczystości miał miejsce o godzinie 12.00, kiedy to odbyła się msza święta w intencji rolników. Chwilę później przyszedł czas na tradycyjny obrzęd dożynkowy. Mieszkańcy podziwiali piękne i kolorowe wieńce, a następnie pokrojono chleb i poczęstowano nim uczestników uroczystości. Za najpiękniejszy wieniec uznano ten, wykonany przez przedstawicieli miejscowości Galwe. To właśnie on będzie reprezentował gminę na Dożynkach Powiatowo-Gminno-Parafialnych w Rogowie.
 
W tym roku starościną i starostą dożynek w gminie Brudzew zostali Marlena i Dariusz Kicińscy Galewa.

Nie zabrakło doskonałej oprawy muzycznej. Przed publicznością wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Brudzew oraz Zespół Tańca Ludowego Brudzewiacy.

Jak co roku dzięki uprzejmości członkiń kół gospodyń wiejskich każdy mógł delektować się pysznym jedzeniem. Ciasta, kiełbasy, chleb ze smalcem czy ogórki to tylko niektóre z przysmaków.

Główną gwiazdą tego dnia był znany wszystkim kabaret Koń Polski. Śmiechu było wiele, a mieszkańcy gminy Brudzew do domów wrócili z uśmiechami na twarzach.
 
MGKS Tur 1921 pożegnał Brzostowskiego, Grabowskieg...
Kawęczyn: Żdżary pięknieją – jest miejsce do rekre...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 31 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.