Dobra: Wszystko o nawożeniu podczas szkolenia w Potworowie

Szkolenie ADOB w Potworowie

O tym jak wykorzystać nowe rozwiązania w rolnictwie i co zrobić, by uprawy były dorodne opowiedziano podczas spotkania w Potworowie w gminie Dobra. Głównym inicjatorem spotkania był radny powiatowy oraz przedstawiciel sklepu Michalak w Kawęczynie Jan Gruca. Obecnym w sali wiedzę przekazał dyrektor Robert Nowak z firmy ADOB.

Zainteresowane tematem nowoczesnych nawozów osoby spotkały się 17 października w Potworowie. Wcześniej podobne wydarzenie miało miejsce w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.

Podczas spotkania rolnicy z terenu całego powiatu tureckiego dowiedzieli się między innymi jaka jest zasobność polskich gleb w składniki mineralne, czego rośliny potrzebują do prawidłowego wzrostu czy też jakie są efekty niedoboru poszczególnych substancji. Jak powiedział Robert Nowak najważniejsze, by ze spotkania zapamiętać najważniejsze informacje, które przydadzą się w późniejszej pracy. Namawiał on również do korzystania z niezwykle przydatnego w czasach dzisiejszych internetu.

-W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest, że jeśli czegoś potrzebujemy powinniśmy wiedzieć gdzie po to sięgnąć. Dzisiaj z internetu korzysta większość ludzi. Jest to bardzo fajna rzecz i znaleźć tam można mnóstwo informacji- przekonywał przedstawiciel firmy ADOB.

Robert Nowak opowiedział o tym, jak ważna jest struktura gleby. Dodał również że na terenie powiatu tureckiego jest ona niższej klasy. Nie utrzymuje zbyt dużej ilości wody ze względu na swoją lekkość. Właśnie dlatego trudno jest tu utrzymać odpowiednią ilość składników mineralnych.
Przedstawiciel firmy ADOB przedstawił, jak można temu zapobiec i ziemię zregenerować.

Z całą pewnością tego typu spotkania organizowane cyklicznie nie tylko poszerzają wiedzę rolników z powiatu tureckiego, ale również pomagają rozwiązać problemy pojawiające się podczas codziennej pracy.

 

Gm.Turek: Uroczystość z okazji Dnia Patrona i Dnia...
Malanów: 10 Lat Stowarzyszenia Emerytów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.