Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne już w tę niedzielę. Zapraszamy!

Dożynki

Wiele atrakcji i niespodzianek dla dzieci i młodzieży, kolorowe wieńce oraz mnóstwo pysznego jedzenia czekać będzie na uczestników Dożynek Powiatowo-Gminno- Parafialne. Odbędą się one w tę niedzielę, 5 września w Kawęczynie.

Delegacje wieńcowe spotkają się przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie o godzinie 12.15. Chwilę później nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na plac sportowo – rekreacyjny przy Urzędzie Gminy w Kawęczynie.

O godzinie 13.00 odbędzie się Msza Święta Dziękczynna w intencji Rolników oraz za zebrane plony.

Po przywitaniu gości będą miały miejsce obrzędy dożynkowe oraz wystąpienia okolicznościowe.

Tradycyjnie już rozstrzygnięte będą konkursy na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” oraz gminny konkurs kulinarny.

W części artystycznej, której początek przewidziany jest na godzinę 14.30 wystąpi Kabaret z Konopi, zespół Kawęczyniacy, Turkowska Kapela Podwórkowa „Kapela zza Roga” oraz zespół instrumentalny Amigos z gminy Kawęczyn.

Na uczestników wydarzenia czeka zabawa taneczna, a także mnóstwo atrakcji dla dzieci. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych, gdzie skosztować będzie można wielu pyszności.

Na uroczystości dożynkowe zapraszają Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak, Ks. Roman Kowszewicz Proboszcz Parafii pw.Siedmiu Boleści NMP w Kowalach Pańskich oraz Starostowie dożynkowi Barbara Jacek i Mirosław Grudziński.
Sportowcy powołani do turnieju kwalifikacyjnego w ...
Wideo: Inwestuj, mieszkaj, wypoczywaj - gmina Kawę...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.