Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Izabela i Tomasz Andrzejewscy nagrodzeni podczas spotkania noworocznego

rolnik roku

Tradycyjnie już pro rocznie przyznawany jest tytuł Rolnika Powiatu Tureckiego. Tym tytułem zostali wyróżnieni 24 lutego Izabela i Tomasz Andrzejewscy. Nagrodę laureaci odebrali podczas spotkania noworocznego samorządów.

Wybierając kandydatów pod uwagę wzięto wiele czynników. Między innymi wielkość i kondycja gospodarstwa, pozyskiwanie funduszy europejskich, współpraca ze środowiskiem rolniczym oraz działalność na rzecz rozwoju rolnictwa w powiecie tureckim.

Decyzją kapituły konkursowej tytuł rolnika roku otrzymali Izabela i Tomasz Andrzejewscy z gminy Brudzew. Prowadzą oni gospodarstwo rolne składające się z 29 hektarów własnych oraz 10 dzierżawy. Gospodarstwo ukierunkowane jest na hodowlę trzody chlewnej oraz produkcję roślinną. Głównymi uprawami są jęczmień, pszenżyto, ziemniak skrobiowy. Dużą wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

- To zawsze bardzo miłe, kiedy praca i wysiłki zostają zauważone i docenione. Myślę, że na takie wyróżnienie może zasługiwać każdy rolnik. Ceny paliwa, nawozów oraz innych środków potrzebnych do produkcji są zmiennie, a także niepewność co do ceny po jakiej sprzeda się wyprodukowane produkty sprawiają, że każdy rolnik mógłby się dzisiaj nazywać rolnikiem roku- mówił laureat.
 
Powiatowe podsumowania i plany, czyli samorządowe ...
Mute Firmą Roku Powiatu Tureckiego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.