Kawęczyn: Dzień Kukurydzy z pokazami i poradami

Dzień Kukurydzy

O tym jakie są nowości odmianowe w produkcji kukurydzy, jak dobrać odpowiednie odmiany do warunków gospodarstwa i jak chronić uprawy dowiedzieli się uczestnicy Dnia Kukurydzy w Wojciechowie (gm. Kawęczyn). Na gości czekało wiele niespodzianek.

Przybyłych do Wojciechowa gości przywitał główny inicjator wydarzenia radny powiatowy Jan Gruca oraz przedstawiciel firmy Syngenta Jakub Nowak. Celem spotkania zorganizowanego w piątek, 8 września było przede wszystkim zapoznanie rolników z nowościami odmianowymi w produkcji kukurydzy, nowościami w zakresie nawożenia i ochrony kukurydzy. Całość produkcji pasz zielonych oraz kukurydzy stanowi główną bazę paszową dla bydła, które dominuje w tym rejonie.

Wydarzenie na terenie gospodarstwa pana Zdzisława Nowaka odbyło się dzięki firmie Syngenta i firmie Michalak.

-Przedstawiamy 13 nowych odmian - ziarnowych jak i kiszonkowych. Można zobaczyć jak odmiany poradziły sobie w okresie skrajnej suszy, która wystąpiła na terenie województwa wielkopolskiego i łódzkiego. Omawiamy każdemu rolnikowi nowy program, który polega na dopasowaniu odmiany do każdego pola, już na ekranie komputera. Jako pierwsza firma w Polsce i Europie swoje badania udostępniamy rolnikom - podkreślał przedstawiciel firmy Syngenta.

Podczas wydarzenia nie zabrakło swojskiego poczęstunku, a także konkursów - rzutu snopkiem i wbijania gwoździ, gdzie nagrodami były produkty ufundowane przez partnerów wydarzenia.

Malanów: 105 lat wspaniałej strażackiej tradycji
Motoryzacyjne perełki zakończyły sezon

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.