Kawęczyn: Gospodynie mają moc. Spotkanie z udziałem Kół Gospodyń Wiejskich

Kawęczyn

KGW są jednymi z najbardziej prężnie działających organizacji społecznych na terenach wiejskich. Przedstawicielki kół z terenu gminy Kawęczyn spotkały się w czwartek, 9 stycznia aby porozmawiać o możliwościach, jakie stoją przed nimi w 2023 roku.

Koła Gospodyń Wiejskich aktywizują małe społeczności, organizują spotkania integracyjne oraz propagują lokalne tradycje. Często także dzięki nim tworzona lub modernizowana jest infrastruktura, która służy potem całym wioskom. Na terenie gminy Kawęczyn działa 17 takich kół. Ich przedstawicielki spotkały się w Urzędzie Gminy, aby wspólnie z kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Turku, Janem Smakiem rozmawiać m.in. o tym, jakie środki mogą pozyskać na swoje przedsięwzięcia w 2023 roku. Wspomnieć bowiem należy, że od kilku lat KGW mogą ubiegać się o dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak podkreślają członkinie KGW, środki te stanowią cenny zastrzyk gotówki.

W tym roku Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Kawęczyn również planują wiele interesujących wydarzeń. Warto im się przyglądać, bo jak wspomniał wójt Jan Nowak rok 2023 będzie wyjątkowy za sprawą 50-lecia funkcjonowania gminy Kawęczyn.
 
Władysławów: Druhowie z Polichna podsumowali ubieg...
Zapraszamy na Forum Rolnicze Powiatu Tureckiego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.