Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Pełen wiedzy i przyjemności Dzień Kukurydzy

Dzień Kukurydzy

Po raz kolejny już w gminie Kawęczyn odbył się Dzień Kukurydzy. Przybyli na wydarzenie mieszkańcy mieli okazję dowiedzieć się między innymi jakie są nowości odmianowe w produkcji kukurydzy, czym charakteryzują się poszczególne odmiany czy na czym polega prawidłowe nawożenie. Atrakcji jednak było znacznie więcej.

Dzień Kukurydzy odbył się w niedziele, 17 września w Żdżarach w gminie Kawęczyn. Przybyłych na wydarzenie powitał radny powiatowy Jan Gruca, który omówił również po krótce harmonogram imprezy. Chwilę później głos zabrał przedstawiciel firmy Caussada Semences Pro, który opowiedział obecnym o rodzajach kukurydzy. O tym, jak bardzo nawożenie ma znaczenie mówił natomiast członek Timac Agro.

Inicjatorzy Dnia Kukurydzy przygotowali dla przybyłych wiele atrakcji w tym konkursy z nagrodami. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni bawili się znakomicie podczas konkursów obierania kolby, wbijania gwoździ czy rzutu gumofilcem. Było warto, bowiem najlepsi otrzymali wartościowe prezenty.

Podczas wydarzenia nie zabrakło swojskiego poczęstunku. Chętni mieli okazję skosztować kiełbasy z grilla, kaszanki oraz żurku.

Organizatorami wydarzenia byli Handel Wielobranżowy Sławomir Michalak, Caussada Semences Pro oraz Timac Agro.

fot. M.JAC

Wypadek na Kolskiej Szosie. Rowerzysta potrącony p...
Gm.Turek: Kowbojskie stroje i ziemniaczane konkurs...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.