Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Rolnicy rozmawiali o dopłatach bezpośrednich

Kowale Pańskie

Niebawem rozpocznie się nabór wniosków na dotyczących dopłat bezpośrednich dla rolników. Warunkom i niezbędnym wymaganiom w tym zakresie poświęcone było szkolenie dla rolników z gminy Kawęczyn, które zorganizowano w poniedziałek, 20 lutego w Kowalach Pańskich.

Jak podkreślał na wstępie wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak spotkanie jest o tyle istotne, że za blisko trzy tygodnie ruszy nabór wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dopłaty bezpośrednie.

Trzypunktowy program konferencji szkoleniowej obejmował tak szerokie zagadnienia jak zmiany obowiązujące od 2023 roku w związku z wprowadzeniem Krajowego Planu Strategicznego, w tym wzmocniona warunkowość, ekoschematy, podstawowe informacje pozwalające rolnikom przygotować wnioski o dopłaty obszarowej, a także bieżące problemy rolnictwa. Wśród zaproszonych gości znaleźć się minister Ryszard Bartosik, Jacek Sommerfeld - dyrektor WODR w Poznaniu, powiatowy lekarz weterynarii w Turku Jan Radzimski, kierownik biura powiatowego ARiMR w Turku Jan Smak, a także Mariusz Sroczyński - Mariusz Sroczyński – kierownik Rejonu VI WODR.
 
- Przepisy, których będzie dziś mowa są uchwalane w tej chwili w senacie. Bardzo proszę o zainteresowanie tą tematyką, bo nowy plan strategiczny dla wspólnej polityki rolnej to nowa forma zaproponowana przez Unię Europejską, wynegocjowana przez polskie ministerstwo rolnictwa, aby przepisy były jak najbardziej dopasowane dla naszego rolnictwa, ale nie da się wszystkiego zrobić prosto, łatwo i przyjemnie, dlatego też tego typu szkolenia są istotne, abyście państwo byli zorientowani jak to będzie wyglądać - podkreślał minister Ryszard Bartosik.

Prelegentami podczas poniedziałkowego szkolenia byli doradcy z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, którzy drobiazgowo wyjaśnili wszelkie wątpliwości i najważniejsze zmiany jakie zaszły w tegorocznym naborze wniosków. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - wzięło w niej udział ponad 100 rolników, nie tylko z terenu gminy Kawęczyn.

Kawęczyn: Wyjątkowy bal karnawałowy w Marianowie
Przykona: Miłośników kąpieli zapraszamy na Inwazję...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - adam w czwartek, 23 lutego 2023 09:38

Brawo dla posła

Brawo dla posła
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.