Kawęczyn: Tłumy odwiedziły Głuchów, by dowiedzieć się wszystkiego o kukurydzy

Dzień Kukurydzy w Głuchowie

Tłumy mieszkańców powiatu tureckiego zawitały dzisiaj tj. 19 sierpnia do Głuchowa w gminie Kawęczyn na żniwa kukurydzy. Zwiedzanie poletek, prezentacje, pokaz koszenia oraz konkursy z cennymi nagrodami to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Pokazy na poletkach zorganizowały między innymi firmy Euralis, Adob oraz Firma Handel Wielobranżowy Sławomir MICHALAK. Do powodzenia inicjatywy przyczynili się również  Danzap czy Pleuro.

OPTIzbiór do Głuchowa przyciągnął tłumy rolników, którzy zapoznali się z wieloma odmianami kukurydzy oraz mieli okazję wziąć udział w pokazie zbiorów na kiszonkę nazywaną przez pracowników firmy Euralis OPTIzbiorami.

Przybyłych przywitał główny inicjator wydarzenia radny powiatowy Jan Gruca. Chwilę później głos zabrali wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak, a następnie przedstawiciel firmy ADOB Michał Kochański, który przedstawił cenne informacje dotyczące kukurydzy.

-Od tego roku rozpoczęliśmy sprzedaż nawozu ADOB Mikrotrawa. Byłem ojcem tego nawozu. Kiedyś żywiłem bydło, byłem doradcą żywieniowym. Nie mieliśmy w pakiecie tego nawozu. Stosowaliśmy zamiennie coś innego. Teraz jest nawóz dedykowany. Pamiętajcie trawa to jest taka grupa jak zboża- mówił przedstawiciel firmy ADOB.

Prezentowany sprzęt zrobił duże wrażenie na obecnych rolnikach, którzy przyglądali się najdrobniejszym szczegółom podczas wszystkich prezentacji i z przyjemnością słuchali rad o których mówili specjaliści.

Ochotnicy wzięli udział w konkursach w którym można było wygrać cenne nagrody. Mężczyźni wbijali gwoździe, kobiety zaś łuskały kukurydze, co jak się okazało wcale nie było takie łatwe.

Na sam koniec wszyscy uczestnicy imprezy udali się na poczęstunek, natomiast doradcy jeszcze długo udzielali indywidualnych porad.

Malanów: „Rodzi ta ziemia cierń i oset, ale dzięki...
Przykona: Mieszkańcy Olszówki mają Świetlicę Wiejs...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.