Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kulinarna uczta, czyli Majówka Powiatu Tureckiego pełna regionalnych smaków

Majówka Powiatu Tureckiego

Udka z kaczki pieczona z jabłkami, puree z ziemniaków i buraczkami w wykonaniu gospodyń z Marianowa (gm. Kawęczyn) podbiły podniebienia jury i zwyciężyły w powiatowym etapie kulinarnego konkursu Bitwa Regionów. Nie zabrakło również gotowania w Kulinariach Powiatu Tureckiego.

Celem konkursu Bitwa Regionów jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Podczas niedzielnej majówki do rywalizacji przystąpiło 27 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tureckiego. Komisja konkursowa w składzie: Ewa Kowalska, Karolina Skórka, Halina Łuczak, Ksenia Skała, Sylwia Bojko-Brzychcy, Renata Agnieszka, miała bardzo trudne zadanie, bo wszystkie dania zachwycały zarówno smakiem jak i formą podania. Gospodynie przygotowały fantastyczne potrawy, ale główna nagroda była tylko jedna.

Po burzliwych obradach zdecydowano, że pierwsze miejsce zajmie KGW "Marianki" w Marianowie, które przygotowało udka z kaczki pieczona z jabłkami, puree z ziemniaków i buraczkami. Drugą nagrodę otrzymało KGW Żdżarach, czyli Donatanki z nadziewaną kaczą z farszem mięsnym i dodatkiem aromatycznych grzybów. Trzecia lokata to natomiast KGW Brudzynianki i ich polewka z ziemniakami i białym serem.

Tradycyjnie już przeprowadzono także Kulinaria Powiatu Tureckiego. Smakowity konkurs zorganizowano już po raz piąty. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Reprezentacja Gminy Dobra - KGW Potworowianki
II miejsce Reprezentacja Gminy Przykona - "U Pawlaków"
III miejsce Reprezentacja Gminy Turek Kaczkowiacy
Najlepsza słodkość po turecku - Gmina Turek Kaczkowiacy
 
Gm. Turek: Będą nowe drogi w Cisewie i Obrzębinie....
Władysławów: Jarmark przy wyszyńskiej baszcie pełe...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Gość w wtorek, 23 maja 2023 07:45

Wybrańcy mogli się najeść za darmo:-))

Wybrańcy mogli się najeść za darmo:-))
Gość - Obserwuje w poniedziałek, 22 maja 2023 21:04

Taka feta tylko w roku wyborczym... kampania Posła za publiczne środki, politycy się bawią i promują, a ludzie nadal zmuszani są do żebrania środków dla ratowania życia dzieciaków na zrzutkach internetowych... Jak Panu nie wstyd Panie Bartsik.

Taka feta tylko w roku wyborczym... kampania Posła za publiczne środki, politycy się bawią i promują, a ludzie nadal zmuszani są do żebrania środków dla ratowania życia dzieciaków na zrzutkach internetowych... Jak Panu nie wstyd Panie Bartsik.
Gość
niedziela, 16 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.