Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: Gospodynie z Warenki zwyciężyły w konkursie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi

Gospodynie z Warenki

„Kuma kumie pomóc umie! Solidarni w zdrowiu i chorobie” - konkurs pod takim hasłem ogłosił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Pierwszą nagrodę jury przyznało Kołu Gospodyń Wiejskich z Warenki (gmina Turek).

Celem konkursu było ukazanie, jak w tym trudnym czasie pandemii wspiera się nawzajem społeczność wiejska. Zadanie polegało na udokumentowaniu fotografiami tego, jak małe grupy niosą pomoc i dają poczucie bezpieczeństwa. Spośród zgłoszeń, które napłynęły z całego kraju komisja konkursowa najlepiej oceniła pracę wykonaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Warenki.

Pierwsza nagroda dla gospodyń z gminy Turek powędrowała za pomysł i wykonanie fotokolażu. Przedstawiono na nim pomoc sąsiedzką, którą gospodynie z Warenki niosą w trudnym czasie pandemii starszym osobom. Koło Gospodyń Wiejskich pomaga nie tylko w robieniu zakupów, ale też obdarowało seniorów skromnymi podarunkami własnoręcznie przygotowanymi. Przekazano syropy z mniszka lekarskiego i pędów sosny, a także maseczki ochronne. Aktywność została dostrzeżona i doceniona najwyższą nagrodą w konkursie, ale niesiona pomoc jest bezcenna.


Zabezpieczmy mieszkania przed wyjazdem
Dobra: Budżet za 2019 rok dobrze wykonany. Burmist...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.