Liderzy odnowy wsi nagrodzeni. Wśród laureatów także sołectwa z naszego powiatu

Aktywna wieś wielkopolska

Sołectwa Chrząblice (gmina Brudzew) i Skęczniew (gmina Dobra) zostały laureatami konkursu „Aktywna wieś wielkopolska”, natomiast wyróżnienia trafiły do Tokar Pierwszych (gmina Kawęczyn) oraz Bibianny (gmina Malanów). W ten sposób Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego docenił te miejscowości, których mieszkańcy są najbardziej zaangażowani w rozwój swoich sołectw.

Tegoroczna gala pn. „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi” miała miejsce w Golinie. Udział wzięło w niej prawie 400 osób zaangażowanych w marszałkowski program odnowy wsi. Uroczystość stanowiła okazję do podsumowania dotychczasowej współpracy i podziękowania mieszkańcom sołectw wschodniej części naszego regionu, aktywnie uczestniczących w programie. W tak zwanej „małej odnowie wsi” główny nacisk kładziony jest na aktywizację mieszkańców sołectw poprzez ich zaangażowanie w planowanie i realizację projektów. W gronie nagrodzonych znalazły się dwa sołectwa z powiatu tureckiego - Chrząblice (gmina Brudzew) i Skęczniew (gmina Dobra). Wyróżniono natomiast Tokary Pierwsze z gminy Kawęczyn oraz Bibianną z gminy Malanów.

Zwycięzcy oprócz tytułu „Aktywna wieś wielkopolska” otrzymali statuetki, upominki oraz nagrodę pieniężną o wartości 3 tys. zł. Galę finałową konkursu zwieńczył występ “Śpiewającej Rodziny Kaczmarek”.

Gm. Turek: Mękarski za Kolendę w gminnej oświacie
Brudzew: Drogo, drożej, czyli koszty gminnej oświa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.