Malanów: „Rodzi ta ziemia cierń i oset, ale dzięki waszej pracy ma rodzić pokarm...”- czyli Dożynki Gminno- Parafialne w Miłaczewie

Dożynki Gminno-Parafialne w Miłaczewie

-Rodzi ta ziemia cierń i oset, ale dzięki waszej pracy ma rodzić pokarm, ma przynosić chleb dla człowieka. To jest szczególnym źródłem godności pracy na roli. Waszej godności- tymi oto słowami Jana Pawła II Gminno – Parafialne Dożynki rozpoczął wójt gminy Malanów Sławomir Prentczyński.

Uroczystość rozpoczęła się dzisiaj, tj. 19 sierpnia mszą świętą polową. Chwilę później rozpoczął się ceremoniał dożynkowy.
Po odegraniu hymnu państwowego przedstawiono tegorocznych gospodarzy.

Starościną dożynek została Sylwia Jaworska. Jest mieszkanką Miłaczewka i wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 38 ha. Gospodarstwo ukierunkowane jest na hodowlę bydła mlecznego. Obecnie stado liczy 35 sztuk.

Starostą został mieszkaniec Malanowa Wojciech Kubacki. Gospodaruje na 85 ha areale na terenie gminy Malanów, Turek i Kawęczyn. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli bydła mięsnego i mlecznego. Stado liczy 210 sztuk.

Po przemówieniach okolicznościowych wybrano najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W konkursie udział wzięły delegacje z miejscowości Żdżenice, Targówka, Skarżyn Kolonia, Rachowa, Poroże, Kotwasice, Feliksów, Malanów, Grąbków, Celestyny, Brody, Bibianna, Miłaczew, Miłaczew Kolonia, Miłaczewek, Czachulec Stary oraz Dziadowice Folwark.

Każde sołectwo oddało głos na swojego faworyta. Ostatecznie za najpiękniejszy uznano wieniec z Bibianny, natomiast wyróżnienie otrzymała delegacja z Miłaczewa.

Po wręczeniu nagród uczestnicy uroczystości mieli okazję oglądać występy artystyczne, a następnie wziąć udział w zabawie tanecznej.
 
Kawęczyn: OSP Będziechów i OSP Głuchów najlepsze w...
Kawęczyn: Tłumy odwiedziły Głuchów, by dowiedzieć ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.